Игор Кушић завршио школовање на Високим студијима безбједности и одбране Републике Србије

05.07.2024. 17:08
0
ИЗВОР: katera.news

Игор Кушић, замјеник начелника Полицијске управе Источно Сарајево, успјешно је завршио школовање у 13. класи Високих студија безбједности и одбране Републике Србије и официра 67. класе Генералштабног усавршавања Школе националне одбране „Војвода Радомир Путник“.

У оквиру свечаности која је одржана у Дому Народне скупштине Републике Србије, полазницима су уручене реплике српских средњовјековних мачева.

Кушић је изјавио да му је задовољство што му је руководство МУП-а Републике Српске указало част и повјерење да као други полазник МУП-а на највишем нивоу каријерног усавршавања Школе националне одбране, представља своју институцију и Републику Српску.

Он је рекао да је за шест мјесеци трајања школовања спознао многе чињенице и искуства о стратегијском нивоу руковођена и о односима на геостратегијском и геополитичком нивоу.

Слика

Фото: МУП Републике Српске/Facebook

Церемонији су присуствовли министар одбране Републике Србије Братислав Гашић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић који су честитали полазницима на завршетку школовања, навели су из МУП-а Републике Српске.

Министар Гашић је изјавио да је свечаност уприличена у част великог успјеха свих полазника те нагласио да Србија високо цијени вриједне и мотивисане људе који улажу у своје знање и образовање да би својој отаџбини служили боље и марљивије.

На дужностима које ћете ускоро преузети примените најсавременија и најбоља знања стечена током школовања. Останите у сталном контакту с војним наукама, обнављајте своја знања, мислите креативно, унапређујте рад и стање у командама и јединицама које ће вам бити поверене. Желим вам да ту одговорност носите достојно и успјешно – поручио је Гашић.

Свечаности испред МУП-а Републике Српске присуствовао је и савјетник министра унутрашњих послова Драган Јевђенић.

Поред замјеника начелника Кушића, Високе студије безбедности и одбране ове године завршило је 19 полазника, од тога девет из органа државне управе и служби Владе Србије, пет из Министарства одбране и Војске Србије и пет полазника из иностраних земаља – Министарства одбране Мађарске, Министарства одбране и Оружаних снага Босне и Херцеговине, као и Министарства правде Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Нацистичка Њемачка на данашњи дан бомбардовала Београд Нацистичка Њемачка на данашњи дан бомбардовала Београд
Херцеговка у елитној јединици - најбоља од најбољих Херцеговка у елитној јединици - најбоља од најбољих
Потпуно истинита прича о керуши Габи, хероју Београда чији споменик и данас стоји у ЗОО врту (ВИДЕО) Потпуно истинита прича о керуши Габи, хероју Београда чији споменик и данас стоји у ЗОО вр...
Најчитаније
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    12h 1m
    4
  • Источно Сарајево: Пронађен кокаин, једно лице лишено слободе
    12h 58m
    2
  • На данашњи дан рођена бака Роса Кончар
    4h 15m
    2
  • У четвртак отварање Парка великана српског здравства у Источном Сарајеву
    7h 13m
    3
  • Данас је Свјетски дан здравља
    11h 45m
    0