Инцко: Прошло вријеме када је међународна заједница прописивала рјешења у БиХ

03.10.2019. 10:00
0
ИЗВОР: Srna

Високи представник у БиХ Валентин Инцко рекао је да су прошла времена када је међународна заједница прописивала рјешења у БиХ и била предводник у њиховом спровођењу, те да домаћи политичари морају што прије почети да предузимају напоре да би се кренуло напријед.

– Политичари се морају помирити са тим. Снага која покреће воз звани БиХ и води га напријед мора бити „мејд ин БиХ“ – рекао је Инцко.

Он је поручио да је потребно што прије формирати органе власти на свим нивоима, имајући на уму међународне обавезе БиХ, те да нема сумње да је то предуслов за реформе неопходне на путу интеграције у ЕУ.

Инцко је указао да је БиХ статистички међу најсиромашнијим земљама у Европи, те да су неопходне реформе које ће помоћи да се побољшају услови живота.

– Процес ЕУ интеграције пружиће БиХ потребну подршку у спровођењу неопходних реформи да би се земља припремила за рјешавање изазова који произилазе из пуног чланства у ЕУ. То није лак задатак – рекао је Инцко за Ослобођење.

Он сматра да се то може постићи уз политичку вољу и подршку становништва, али да је, како је рекао, БиХ потребно неко освјежење.

Инцко је нагласио да нема сумње да ће, када БиХ одлучним кораком крене напријед, међународна заједница бити ту да помогне, можда чак више него прије.

Коментари 0
Повезане вијести
Грађани БиХ на удару нових поскупљења због сукоба на Блиском истоку Грађани БиХ на удару нових поскупљења због сукоба на Блиском истоку
Могуће поскупљење горива у БиХ до 20 пфенига Могуће поскупљење горива у БиХ до 20 пфенига
БиХ увезла 6.702 страна радника, највише из Индије, Непала и Турске БиХ увезла 6.702 страна радника, највише из Индије, Непала и Турске
Најчитаније
  • Како је настајало Источно Сарајево (I дио)
    7h 35m
    6
  • Сјећање на непоновљивог Момa Капора
    16h 11m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Прекршајни налог због пријетњи
    13h 32m
    3
  • Посни ђувеч са гљивама
    14h 53m
    0
  • Код лица из Рогатице пронађено више комада оружја чије је посједовање забрањено
    13h 46m
    0