Инспектори из Сарајева ухапшени у акцији "Колонија" предати у надлежност тужилаштва

03.06.2021. 15:27
0
ИЗВОР: srpskainfo

Након криминалистичке обраде у ФУП, у надлежност Кантоналног тужилаштва Кантона Сарајево предата су три инспектора Федералне управе за инспекцијске послове и власник једне трговинске радње који су јуче ухапшени у оквиру полицијске акције "Колонија".

- Они су осумњичени за коруптивна кривична дјела и биће задржани 24 сата. Након што их испита поступајући тужилац у законском року ће бити одлучено о даљњим мјерама – рекла је портпарол Тужилаштва КС Азра Бавчић.

У току дана, у надлежност тужилаштва ће бити предати и остали осумњичени који су такође ухапшени у овој акцији, а сумњиче се за разбојништва, крађу, трговину наркотицима и недозвољено држање оружја.

Како "Кликс" сазнаје, полиција је током истраге прислушкивала 14 особа због наведених кривичних дјела и сазнала да су у све умијешани и полицијски инспектори. Јуче су извршени претреси на 19 локација и ухапшено је 18 особа.

Коментари 0
Повезане вијести
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу Више од двије деценије од срамне арбитраже за Добрињу
Годишњица срамне арбитраже за Добрињу Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
Најчитаније
  • Фестивал гуслара Републике Српске 29. и 30. маја у Палама
    20h 26m
    0
  • Елек: Сара Ћирковић добија плац на Јахорини
    4h 54m
    5
  • МУП Српске: Од сутра веће казне за возаче
    3h 33m
    3
  • Делегација Европске комисије из Брисела данас у Општини Источна Илиџа
    21h 3m
    0
  • Промоција књиге „Мемоари: Хаџићи у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992–1995“ сутра у Источном Сарајеву
    8h 47m
    0