Источна Илиџа: Смртно страдао пјешак у саобраћајној несрећи

21.02.2025. 09:21
4
ИЗВОР: katera.news

Саобраћајна несрећа у којој је смртно страдао пјешак догодила се синоћ, око 19.45 часова на магистралном путу М1-111, у мјесту Доњи Которац, општина Источна Илиџа.

Како су саопштили из Полицијске управе Источно Сарајево, увиђај су извршили полицијски службеници Полицијске станице за безбједност саобраћаја Источно Сарајево у присуству дежурног тужиоца Окружног јавног тужилаштва Источно Сарајево и судског вјештака.

- Несрећа се догодила обарањем пјешака на коловоз од стране возача Л.М. који је управљао аутомобилом марке „Renault Megan“. Пјешак Е.Х. преминуо је усљед задобијених повреда, а смрт је констатовна у Јавној здравственој установи Болница „Србија“ у Источном Сарајеву.

Такође, у незгоди је учествовaла и возач С.П. која је упрaвљала аутомобилом „Renault Megan“, која је остварила контакт са заустављеним возилом возача Л.М., након обарања пјешака, усљед недржања потребног одстојања – саопштили су из ПУ Источно Сарајево.

Возач Л.М. лишен је слободе и у току је документовање кривичног дјела „Угрожавање јавног саобраћаја“.

Коментари 4
  • Generic placeholder image
    Dušan m 21.02.2025. 16:58
    Sa druge strane nema pješačkog odavno skrenuta pažnja na taj opasni prelaz niko ništa nije preduzeo
  • Generic placeholder image
    Jana 21.02.2025. 11:54
    Još da kažem da su najopasniji početnici sa slovom,,P" i oni što gledaju u tel.da ne kažem baš svaki, ali svaki drugi je je na tel.


  • Generic placeholder image
    Jana 21.02.2025. 11:46
    Žao mi je osobe koja je poginula, ali pješaci, čast izuzecima su katastrofa.Prelaze gdje stignu, ne vodeći računa da li je bezbjedno, dosta starijih to rade.Najteže ih je uočiti u večernjim satima, pogotovo kada pada kiša, a iz suprotnog smjera vas zaslijepe svjetla.Meni troje mladih prolaze kroz crveno na 10m, i još mi se smiju.Saobraćajna nekultura totalna i pješaka i vozača.






  • Generic placeholder image
    Trotoar 21.02.2025. 09:53
    Pjesaci u onom dijelu su kriminalni,Trotoar sa jedne strane,oni drugom stranom idu na pola trake...
Повезане вијести
Урађен идејни пројекат саобраћајног рјешења раскрснице Кула Урађен идејни пројекат саобраћајног рјешења раскрснице Кула
Источна Илиџа: Новчана подршка матурантима за матурско вече Источна Илиџа: Новчана подршка матурантима за матурско вече
Обиљежaвање крсне славe и Данa општине Источна Илиџа Обиљежaвање крсне славe и Данa општине Источна Илиџа
Најчитаније
  • Урађен идејни пројекат саобраћајног рјешења раскрснице Кула
    11h 0m
    0
  • Навршило се 108 година од смрти Гаврила Принципа
    19h 13m
    0
  • Источна Илиџа: Новчана подршка матурантима за матурско вече
    13h 36m
    0
  • Новчана пордшка матурантима за матурско вече и из Општине Источно Ново Сарајево
    13h 14m
    0
  • Нерадни дани у Српској 1, 2. и 9. мај
    17h 47m
    0