Источно Ново Сарајево: Такмичење модерног плеса окупило око 200 учесника

19.09.2025. 14:11
0
ИЗВОР: srna.rs

У Источном Новом Сарајеву данас је одржано такмичењу модерног плеса "Опен куп Источно Сарајево 2025" на којем је учествовало око 200 играча из шест клубова са подручја Источног Сарајева и Сарајева.

- Такмичења су била подијељена у категоријама соло, дуо, трио, група и формација, уз опен категорије и посебне наступе за најмлађе од три до седам година - рекао је Срни организатор и предсједник плесног студија "Орион" са Пала Драган Веселиновић.

Он је нагласио да је оцјењивање плеса веома захтјевно, јер се посебно гледа техника, композиција, кретање кроз поља, формирање слика и коначан имиџ.

- Видјели смо диско денс као примарну дисциплину, затим хип хоп, стрит денс шоу и диско шоу – рекао је он.

Према његовим ријечима, плесни студио "Орион" окупља више од 100 малишана и велики број дјеце показује интересовање за плес.

Коментари 0
Повезане вијести
У Источном Новом Сарајеву постављени леци са натписом "Не у НАТО" У Источном Новом Сарајеву постављени леци са натписом "Не у НАТО"
Тешка саобраћајна несрећа на Врацима, погинула дјевојка Тешка саобраћајна несрећа на Врацима, погинула дјевојка
Предложен притвор за мушкарца који је пријетио мајци у Источном Новом Сарајеву Предложен притвор за мушкарца који је пријетио мајци у Источном Новом Сарајеву
Најчитаније
  • Судбину Великог рата тог дана одлучило 62.000 Срба
    11h 26m
    0
  • Слани мафини
    1h 56m
    0
  • Роман “Деобе” Добрице Ћосића објављен прије 64 године
    16m
    6
  • Акција "Пролом два" - полицији се предао Бранислав Јањић
    10h 53m
    1
  • Акција “Пролом 2”: Предложен притвор за пет осумњичених
    6h 43m
    4