Источно Сарајево: Сутра комеморација поводом смрти пјесникиње Даре Секулић

14.04.2021. 15:19
0
ИЗВОР: Катера

Комеморација поводом смрти српске пјесникиње Даре Секулић биће одржана сутра у 10 часова у просторијама Градске управе Источно Сарајево, саопштено је из ове управе.

Сахрана ће бити обављена у 13 часова на православном гробљу Свети Марко у Сарајеву.

Дара Секулић рођена је 1930. године у селу Кордунски Љесковац. До своје 10. године живјела је у родној кући која је спаљена 1942. године.

Након погибије родитеља боравила је по дјечјим домовима и ђачким интернатима.

Гимназију је похађала у селу Рујевац на Банији, те Италији, Сплиту, Карловцу, Загребу и Сиску, а Вишу школу за социјалне раднике завршила је у Сарајеву, гдје је живјела од 1953. године. Вријеме посљедњег рата провела је са троје унучади у избјеглиштву, а у свој стан у Сарајеву вратила се 2002. године.

Према њеној евиденцији, написала је 28 књига поезије.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра годишњи концерт Црквеног хора „Кир Стефан Србин“ у Храму Светог Василија Острошког Сутра годишњи концерт Црквеног хора „Кир Стефан Србин“ у Храму Светог Василија Острошког
Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац Општина Источно Ново Сарајево и Град Источно Сарајево организују бесплатан превоз у Братунац
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – академик Петар Мандић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – академик Петар Мандић
Најчитаније
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    21h 15m
    17
  • Увредљива порука против Срба исписана на стамбеној згради у Источној Илиџи
    17h 54m
    20
  • Бранко Блануша кандидат за предсједника Српске, Маринко Божовић за српског члана Предсједништва БиХ
    10h 46m
  • Од Пала до научног признања у Москви: Прича Анђеле Вуковић
    15h 33m
    0
  • Напокон познато кад почиње поврат ПДВ-а на прву некретнину
    18h 19m
    0