Италијани уручили једнократну помоћ паљанским основцима

07.10.2019. 14:32
0
ИЗВОР: СРНА

Италијанска невладина организација „АБЦ Солидарност и мир“ уручила је данас на Палама новчану помоћ за 40 дјеце из вишечланих и социјално угрожених породица који похађају основне школе „Пале“ и „Србија“.

Директор Основне школе „Пале“ Александар Рајић рекао је да италијанска невладина организација из Рима већ 27 година долази на Пале и помаже социјално угроженим и вишечланим породицама.

Рајић је захвалио за уручену једнократну помоћ у виду стипендије за 40 породица, те подсјетио да организација 20 година финансира двије породице.

-Није им било лако доћи до донаторских средстава, али они то успијевају сваке године. Драго ми је што нису одустали од општине Пале, која је једна од ријетких општина које су остале у програму италијанске невладине организације - истакао је Рајић.

Предсједник организације „АБЦ Солидарност и мир“ Леонардо Ака рекао је да наставља рад својих претходника, и да му је драго што може помоћи дјеци којој треба школска стипендија.

У име општине Пале добродошлицу пријатељима из Италије пожељела је Сања Капуран, која је и професор у ОШ „Пале“, захваливши за подршку коју пружају основцима са Пала дуго година.

-Данас смо имали прилику и да разговарамо о могућностима за унапређење сарадње, на чему ћемо заједно радити у наредном периоду. Општина Пале ће и убудуће подржавати све активности основних школа - навела је Капуранова.

 

 

 

Коментари 0
Повезане вијести
Народној библиотеци у Палама уручен легат издавачке куће "Укронија" Народној библиотеци у Палама уручен легат издавачке куће "Укронија"
За осморо српске дјеце на Косову од хуманисте из Републике Српске стипендије За осморо српске дјеце на Косову од хуманисте из Републике Српске стипендије
Катић сутра уручује кључеве возила за потребе ПУ Источно Сарајево Катић сутра уручује кључеве возила за потребе ПУ Источно Сарајево
Најчитаније
  • Ненад Нешић напустио притворску јединицу
    19h 27m
    12
  • Берјан поручио Ћосићу: "Многи ће одговарати за пљачку Српске, на Вашем мјесту не бих мирно спавао"
    19h 51m
    4
  • У Окружно јавно тужилаштво Источно Сарајево спроведена лица ухапшена због изнуде
    20h 57m
    0
  • Божовић поручио: Пристајем да гостујем на АТВ-у под условом да јавно прегледају моју и њихову документацију
    3h 42m
    0
  • Представници Треће сарајевске бригаде Војске Републике Српске уручили захвалницу Божовићу
    21h 33m
    0