Изливање фекалног колектора у Војковићима дјелимично заустављено

27.03.2025. 14:05
2
ИЗВОР: srna.rs

Дјелимично је заустављено изливање фекалног колектора у насељу Војковићи, али је и даље пун воде, док су изливања присутна на још неколико шахтова, рекао је Срни директор Комуналног предузећа "Водовод и канализација" Источно Сарајево Љубиша Лаловић.

Лаловић је навео да је, по доласку на терен, утврђено алармантно стање и да су сви шахтови фекалне канализације били пуни воде, која се на најнижим тачкама изливала из шахтова, плавећи улице и дворишта.

- То је посебно било изражено у дијелу насеља Блаца, које се налази на најнижој коти. Прегледом шахтова установљено је да су сви пуни до ситог нивоа што значи да између њих није дошло до зачепљења - појаснио је Лаловић.

Он је навео да је даљом инспекцијом свих фекалних шахтова дуж трасе, утврђено да су шахтови пуни воде све до границе са Кантоном Сарајево, па и даље.

- Радници су наставили преглед према сарајевском насељу Храсница, гдје су на раскрсници код трамвајске пруге у изградњи затекли поплављено подручје - рекао је Лаловић.

Он каже да су контактирали колеге из кантоналне канализације и захтијевали хитну реакцију, те да се тренутно обилази проблематични терен и тражи узрок лоше проходности отпадних вода кроз колекторе на подручју које покрива кантонално предузеће.

Лаловић је појаснио да је фекални колектор, како у Војковићима, тако и у сарајевском насељу Храсница, пројектован да прими фекалне воде са поменутих подручја и није предвиђен за додатне количине кише, што је вјероватно разлог самог изливања.

- Надамо се ће да тачан узрок лоше проходности кроз фекални колектор на подручју Кантона Сарајево бити познат што прије како би био отклоњен и тиме ријешен проблем изливања отпадних вода - навео је Лаловић.

Радници "Водовода и канализације" пружају помоћ становништву којима су се фекалије излиле у дворишта како опремом, прије свега пумпама, тако у људским ресурсима.

Изливање фекалног колектора у насељу Војковићи пријављено је јуче послије подне и радници су одмах упућени на терен.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Vesna 28.03.2025. 07:58
    Niko ništa pametnije nije rekao od tebe. Jadničak se slomi radeći za opštinu.
  • Generic placeholder image
    Предатор 27.03.2025. 15:16
    Све ово је заслуга начелника Маринка и његовог пожртвованог рада и залагања за добробит општине.
Повезане вијести
Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву Хуманитарна свирка за Милку, Драгана и Дарка у Источном Новом Сарајеву
Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО) Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ! Тениски клуб "Меридиан" најбољи у БиХ!
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    3h 45m
    35
  • „Касперијада“ данас у Палама
    2h 25m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    18h 42m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    19h 7m
    0
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    3h 25m
    0