Израелски тенкови гађали "структуре" сиријске војске

21.09.2023. 18:49
0
ИЗВОР: srna.rs

Израелска војска саопштила је данас да су њени тенкови погодили двије "привремене структуре" које користи сиријска војска у области Голанске висоравни, кршећи споразум о обустављању активности из 1974. године.

- Удар је извршен након што су војници Израелских одбрамбених снага (ИДФ) јуче идентификовали двије структуре у зони безбједности - наводи се у саопштењу војске.

ИДФ сматра да је сиријски режим одговоран за све активности које се дешавају на израелској територији и напомиње да неће дозволити било какве покушаје нарушавања израелског суверенитета.

Саопштење израелске војске услиједило је након што су најмање двије особе погинуле док су се возиле мотоциклом у близини сиријског града Бејт ДЖин, сјеверно од мјеста које су гађали тенкови, рекли су палестински и либански извори.

Коментари 0
Повезане вијести
Седморо погинулих у израелским нападима на Либан Седморо погинулих у израелским нападима на Либан
Израел и Либан продужили прекид ватре Израел и Либан продужили прекид ватре
Израел ће интензивирати нападе на Иран Израел ће интензивирати нападе на Иран
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    23h 56m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    22h 2m
    3
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    23h 43m
    0
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    19h 34m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    2h 55m
    0