Јавни позив за уређење шеталишта уз Паљанску Миљацку

28.04.2026. 09:55
0
ИЗВОР: katera.news

Општина Пале расписала је јавни позив за израду идејног рјешења уређења шеталишта уз Паљанску Миљацку.

Како наводе из ове локалне заједнице главна идеја овог позива је одабир најбољег рјешења које ће допринијети активирању потенцијала и унапређењу атрактивности простора уз ријеку Паљанску Миљацку, као и изгледа града и подстицање физичке активности грађана.

Као конкретне циљеве из Општине Пале наводе креирање отвореног јавног простора као мјеста за рекреацију, дружење и одмор, повезивање пјешачке зоне и бициклистичке стазе са окружењем, потом интеграција зелених површина и урбаног мобилијара, као и дизајн у складу са принципима одрживости и укључености.

Локација ће обухватати простор уз ријеку Паљанску Миљацку у дужини од око 5 км, од насеља Јахорински поток, преко Обилићева, Шкобаља и центра Пала, до насеља Станица.

Право учешћа имају сва пунољетна лица и правни субјекти из БиХ.

Све потребне информације о критеријумима и роковима за предају приједлога можете погледати на линку.

Такође сву потребну документацију можете пронаћи овдје.

Коментари 0
Најчитаније
  • Пале: Након свађе употријебљено ватрено оружје
    12h 23m
    10
  • Годишњица рођења Петра Кочића
    6h 53m
    0
  • МУП Српске од данас уводи електронске услуге
    9h 48m
    0
  • Дан жалости у Српској 4. јула
    5h 45m
    0
  • Сутра „Конференција беба“ у Источном Новом Сарајеву
    13h 18m
    0