Јокић одличан, деби Мицића, Богдановић скроман

13.10.2023. 20:33
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У ноћи између четвртка и петка одиграно је укупно седам припремних утакмица пред почетак сезоне у НБА лиги, а на паркету је било мјеста за чак четири српска кошаркаша.

Актуелни шампион Денвер Нагетс поражен је на гостовању Чикаго Булсима 133:124. Сусрет је окончан тек послије продужетка, а домаћин је до тријумфа стигао на крилима Демара Дероузена који је убацио 19 поена.

Никола Јокић је одиграо свој други сусрет у предсезони и овог пута је уписао чак 17 поена, уз шут из игре 8 од 10, а томе је придодао и 6 скокова и 4 асистенције за свега 18 минута у игри.

Свој деби за Оклахому Сити Тандер забиљежио је Василије Мицић у поразу од Детроит Пистонса код куће 128:125.

Доскорашњи кошаркаш Анадолу Ефеса је за 17 минута постигао 7 поена (2/7 ФГ) и подијелио 3 асистенције. У пораженој екипи истакао се Лугенц Дорт са 24, док је за тријумф најзаслужнији Џејмс Вајсмен са 20 поена и 10 скокова.

Врло скромну партију у побједи Атланте Хокс над Мемфис Гризлисима 103:102 одиграо је Богдан Богдановић прибиљеживши по 3 поена и асистенције за 17 минута, али је тим славио на крилима Треја Јанга који је дао 20.

Свој период на терену имао је и Бобан Марјановић у разбијању Њу Орлеанс Пеликанса од стране његовог Хјустон Рокетса 120:87. За свега 6 минута српски центар је постигао 4 поена и ухватио 5 скокова. Џабари Смит Џуниор био је непремостива препрека за ривала са 22 поена и 9 ухваћених лопти.

У преосталим дуелима славили су и Орландо, Вашингтон и Финикс против Кливленда, Шарлота и Портланда.