Камерном хору двије златне медаље на такмичењу у Грчкој

10.07.2019. 09:00
0
ИЗВОР: СРНА

Камерни хор Смјера за црквену музику и појање Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву, под руководством диригента Радета Радовића, освојио је двије златне медаље и специјалну награду на престижном Интернационалном фестивалу и такмичењу хорова у Превези у Грчкој.

Радовић је рекао да су златне медаље освојене у главној категорији “А” мјешовитих хорова духовне музике и у категорији “Г” за програм по слободном избору.

Према његовим ријечима, специјалну награду, једину ове врсте по статуту такмичења, Камерни хор је освојио за најбоље извођење православне духовне музике.

Овај резултат остварен је у конкуренцији хорова из Њемачке, Русије, Пољске, САД, Грчке, Словеније, Словачке, Индонезије, Бугарске, Румуније.

Чланови жирија били су из Канаде, Ирске, Њемачке, Грчке, Словеније, Шпаније и Бугарске.

Као лауреати такмичења, Камерни хор се представио и на церемонији затварања у амфитеатру у Превези, а имао је и два наступа на фестивалским концертима.

Коментари 0
Повезане вијести
Ухапшено лице из Источног Сарајева због преваре на интернету Ухапшено лице из Источног Сарајева због преваре на интернету
„Оплемени срце“ покреће хуманитарну акцију - Да свако дијете спремно дочека школско звоно „Оплемени срце“ покреће хуманитарну акцију - Да свако дијете спремно дочека школско звоно
Драгић: Да ли је Источно Сарајево сигуран град за живот? Драгић: Да ли је Источно Сарајево сигуран град за живот?
Најчитаније
  • Наталија Јокић, дјевојчица која у наручју мајке бјежи од "Олује" (ФОТО)
    13h 7m
    3
  • Сјећање на учитељицу Стану Арнаут, мученицу пребиловачку
    11h 57m
    3
  • Ухапшено лице из Источног Сарајева због преваре на интернету
    14h 2m
    0
  • Будимир и Кострешевић на конференцији за новинаре у Палама
    22h 17m
    4
  • Почела изградња новог вртића у Палама (ФОТО)
    11h 30m
    0