Казне за 38 грађана због кршења забране кретања

19.05.2020. 09:28
0
ИЗВОР: Srna

МУП РС евидентирао је 38 прекршаја у вези са ванредним стањем.

Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о ограничењу и забрани кретања на територији Републике Српске од 22 до пет часова прекршило је 38 грађана у Републици Српској.

Да не користи личну заштитну опрему (заштитну маску) на јавним површинама, полицијски службеници су у протекла 24 часа затекли 14 особа, којима је у складу са Уредбом са законском снагом о измјенама и допунама Закона о заштити становништва од заразних болести уручен прекршајни налог.

– Министарство унутрашњих послова Републике Српске апелује на грађане да поштују Закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона (COVID-19)у Републици Српској, а којим се прописују ванредне мјере у циљу превенције ширења вируса корона “SARS-CoV-2” и “COVID-19” болести на територији Републике Српске – саопштио је МУП РС.

Коментари 0
Повезане вијести
Рођено 26 беба у Српској Рођено 26 беба у Српској
У Српској рођене 23 бебе У Српској рођене 23 бебе
Сутра исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите и социјалних давања Сутра исплата накнада корисницима борачко-инвалидске заштите и социјалних давања
Најчитаније
  • Свечана литија поводом славе Саборног храма Вазнесења Господњег у Источном Сарајеву
    10h 49m
    1
  • Сјајни резултати основаца из Источног Сарајева на републичком такмичењу из математике
    3h 57m
    0
  • Aкција добровољног давања крви сутра у Источном Новом Сарајеву
    6h 20m
    0
  • Катић: Грађани били веома заинтересовани за разговор
    6h 3m
    0
  • Дан отворених врата данас у Источном Новом Сарајеву
    15h 14m
    0