Ко ће први тестирати руску вакцину против рака?

12.10.2024. 21:58
2
ИЗВОР: rtrs.tv

Пацијенти са меланомом и микроцелуларним карциномом плућа, могли да буду први који ће добити нову вакцину против рака у оквиру клиничких испитивања, изјавио је директор руског Националног истраживачког центра за епидемиологију и микробиологију "Гамалеја" Александар Гинцбург.

- Сада радимо са меланомом, јер је једноставно технички лакши за рад. Он је на површини коже, све се види, али биће и других. Казањски институт за медицину и биологију спроводи истраживања на другим моделима, посебно на микроцелуларном раку плућа, од којег у свијету умире око 1,2 до 1,3 милиона људи. То је један од најчешћих малигних тумора - рекао је научник за руске медије.

Како је објаснио, процедура тестирања ће се разликовати од уобичајене, па тако неће бити класичне прве, друге и треће фазе.

Вакцину против рака су заједнички развили: Истраживачки центар за епидемиологију и микробиологију "Н. Ф. Гамалеја", Московски истраживачки онколошки институт "П. А. Херцен" и Национални медицински истраживачки центар за онкологију "Н. Н. Блохин".

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Slavisa 14.10.2024. 16:01
    I ja
  • Generic placeholder image
    merc 12.10.2024. 22:51
    ja pristajem na sve testove
Повезане вијести
Мљекара из Билеће спремна за извоз у Русију Мљекара из Билеће спремна за извоз у Русију
Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести
У Русији почело испитивање прве вакцине против рака У Русији почело испитивање прве вакцине против рака
Најчитаније
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    12h 59m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    14h 17m
    2
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    15h 53m
    0
  • Калиновачка олимпијада "Гвозно-Моба-Озон 2025"
    14h 53m
    0
  • Милан Кадлец поразио противника из Црне Горе
    16h 4m
    0