Ко јутрос удише нездрав ваздух

10.11.2024. 10:18
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Квалитет ваздуха јутрос је нездрав у Сарајеву и Тузли, објављено је на интернет страници "Zrak.ekoakcijа".

 

Са индексом квалитета 147 у Сарајеву и 132 у Тузли, колико је показало мјерење у 7.00 часова, ваздух је окарактерисан као нездрав за осјетљиве категорије становништва.

Ваздух је умјерено загађен у Зеници, Лукавцу, Бихаћу, Какњу и Мостару.

Обољелима од болести органа за дисање и срца, старијим лицима, трудницама и дјеци не препоручује се дужи боравак напољу.

Сви остали треба да ограниче продужена или већа напрезања током боравка вани.

Вриједност индекса квалитета ваздуха од нула до 50 је добар, од 51 до 100 умјерено загађен, од 101 до 150 нездрав за осјетљиве групе становништва, од 151 до 200 нездрав, од 201 до 300 врло нездрав и више од 300 опасан по здравље.

Коментари 0
Повезане вијести
Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23 Сребро за Марију Ушћумлић на Првенству БиХ У23
Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
Млади џудисти „Спарте“ освојили 11 медаља на турниру „BIH and Nippon“ Млади џудисти „Спарте“ освојили 11 медаља на турниру „BIH and Nippon“
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    17h 13m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    16h 59m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    18h 20m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    15h 36m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    13h 28m
    0