Командант КФОР-а: Ситуација на Косову је веома нестабилна

06.09.2023. 19:33
0
ИЗВОР: srna.rs

Командант КФОР-а италијански генерал Анђело Микеле Ристуча рекао је да је ситуација на Косову и Метохији веома нестабилна.

- Иако је безбједносна ситуација мирнија након насиља у мају, на неки начин је ситуација веома нестабилна. Сматрамо да су тензије појачане због низа неријешених питања - рекао је Ристуча.

Уколико би морали да дефинишемо оно шта се дешава, каже Ристуча, рекли би да је најпроблематичније неповјерење између страна.

- То значи да нема војног рејшења и да је једино могуће политичко рјешење - рекао је Ристуча.

Ситуација на сјеверу Косова и Метохије ескалирала је крајем маја, након што је косовска полиција заузела општинске просторије у Звечану, Зубином Потоку и Лепосавићу.

Према подацима НАТО, у сукобима је повријеђено више од 90 припадника КФОР-а и педесетак демонстраната.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну Поклоничко путовање на Косово и Метохију у јуну
Најчитаније
  • Петар Бојовић - слављен и понижен
    1h 34m
    15
  • Додик на Палама разговарао са претученим младићима, састанку присуствовао и директор Полиције Српске
    14h 47m
    10
  • Додик: Утврдиће се одговорност за свакога ко је учествовао у полицијској интервенцији
    14h 26m
    23
  • Данас исплата борачког додатка и социјалних давања за јун
    23h 49m
    4
  • Република Српска - Неоспориво име
    41m
    2