Кон: Eпидемиолошка ситуација у Србији се убрзано погоршава

27.10.2020. 20:00
0
ИЗВОР: СРНА

Епидемиолог Предраг Кон изјавио је вечерас да се епидемиолошка ситуација у Србији, посебно у Београду, убрзано погоршава и да се очекује озбиљно даље погоршање.

Он је навео да ће се наредних дана број заражених, али нажалост и број преминулих, повећавати као посљедица великих окупљања протеклог викенда, те нагласио да се даља трансмисија вируса мора хитно зауставити.

Кон као једини начин да се то деси види досљедну примјену заштитне маске, за коју је рекао да је баријера за вирус свуда и на сваком мјесту.

Он је за РТС појаснио да разне ствари утичу на то да ли ће Кризни штаб донијети нове мјере за сузбијање вируса корона, те да се морају испоштовати и правна струка и економски разлози.

Према његовим ријечима, ефикасност борбе против вируса корона је била феноменална током ванредног стања.

- И тада сам рекао да пандемије једино тако могу да се решавају и остаћу на том ставу до краја, а критиковаће ме многи. Ја сам тога свестан, јер то није нешто што други прихватају као рационално - рекао је Кон.

У Србији је у посљедња 24 часа од вируса корона преминуло још пет особа, а заражене су 1.053, сaопштено је данас из Министарства здравља.

Коментари 0
Повезане вијести
Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад
Три године од масовног убиства у Основној школи "Владислав Рибникар" Три године од масовног убиства у Основној школи "Владислав Рибникар"
Најчитаније
  • Други напад на Илиџу не смије бити заборављен
    13h 5m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    2h 51m
    2
  • "Јагњијада" 7. јуна на Вучијој Луци
    13h 20m
    0
  • Одржан тематски састанак „Свака заједница по једно рјешење за живот без насиља”
    7h 23m
    0
  • Богат програм "Ђурђевданских свечаности" у Источној Илиџи
    9h 30m
    0