Корона вирус потврђен код седам особа у Источном Сарајеву

17.12.2020. 12:45
1
ИЗВОР: СРНА

У Републици Српској вирус корона потврђен је код још 286 особа, од тестираних 899 узорака, а највише нових случајева је из Бањалуке, подаци су из Института за јавно здравство Српске, којем је пријављено и 14 смртних случајева.

Међу новим случајевима заразе је 148 мушкараца и 138 жена, од којих је 41 млађе, 170 средње и 75 особа старије животне доби.

Према мјесту пребивалишта, 107 особа је из Бањалуке, 26 из Бијељине, 14 из Прњавора, по 12 из Градишке и Кнежева, по 11 из Зворника и Лакташа, 10 из Челинца, девет из Дервенте, осам из Приједора, по седам из Мркоњић Града и Теслића, шест из Добоја, по пет из Котор Вароша и Сребренице.

Четири особе су из Братунца, по три из Козарске Дубице, Модриче, Рибника и Сокоца, по двије из Брода, Вишеграда, Источне Илиџе, Шамца, Шековића и Шипова и по једна из Источног Новог Сарајева, Милића, Невесиња, Новог Града, Новог Горажда, Рогатице, Угљевика и Фоче.

Када је ријеч о смртним случајевима, из Института наводе да је преминуло 12 мушкараца и двије жене, средње и старије животне доби - четири особе су из Бањалуке, по двије из Бијељине, Прњавора и Добоја и по једна особа из Братунца, Берковића, Теслића и Шипова.

До сада је у Републици Српској потврђено 34.596 случајева вируса корона, а преминуле су укупно 1.503 особе код којих је потврђен тест на вирус корона.

Из Института напомињу да су јуче накнадно пријављена два смртна случаја која су се десила у претходних неколико дана и да су обје особе из Источног Новог Сарајева.

У Републици Српској се од вируса корона до сада опоравило укупно 20.368 особа, а тестирано је укупно 151.834 лица.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 1.064, у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 379, а у општим болницама 685.

У Републици Српској је под здравственим надзором тренутно 12.947 особа, а надзор је завршен код 107.731 лица.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Pale 17.12.2020. 18:01
    Jesmo najjači,jedini mi paljani i Vuhan pobijedismo koronu,SVAKA čast Paljani,hahahahaha,hahahahaha,bravoooooo
Повезане вијести
Рентакар агенције широм Српске врве од муштерија Рентакар агенције широм Српске врве од муштерија
Српска иде у ново задужење од 40 милиона КМ Српска иде у ново задужење од 40 милиона КМ
Сутра обиљежавање 33 године од свирепог убиства дјечака Слободана Стојановића Сутра обиљежавање 33 године од свирепог убиства дјечака Слободана Стојановића
Најчитаније
  • Два лица повријеђена у саобраћајној незгоди у Миљевини
    17h 5m
    0
  • Печени сусам кромпир
    17h 5m
    0
  • Тачно 115 ријечи које су промијениле ток историје (ФОТО)
    17h 30m
    11
  • На данашњи дан се српска застава вијорила на Бијелој кући
    17h 40m
    2
  • На данашњи дан нападом Аустроугарске на Србију почео Први свјетски рат
    18h 14m
    0