Корона вирусом заражене још двије особе у Источном Сарајеву

03.10.2020. 12:01
0
ИЗВОР: СРНА

Код 82 особе у Републици Српској потврђен је вирус корона након што су у протекла 24 часа тестирара 593 узорка, подаци су Института за јавно здравство Републике  Српске.

Највише заражених је из Бањалуке - 30, затим седам из Градишке, по пет из Мркоњић Града, Шипова и Бијељине, по три из Лакташа и Теслића, по двије из Добоја, Источног Сарајева, Невесиња, Новог Града и Требиња и по једна из Билеће, Брода, Зворника, Језера, Кнежева, Козарске Дубице, Котор Вароша, Крупе на Уни, Љубиња, Приједора, Прњавора, Рудог, Српца и Фоче.

Међу зараженима је 46 мушких и 36 женских особа, од којих је 24 млађе, 44 средње и 14 особа старије животне доби.

До сада је у Републици Српској потврђено 9.552 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 314 особа.

Од вируса корона у Српској се до сада опоравило укупно 6.490 особа, а тестирано је 81.276 особа.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 161 и то 56 у Универзитетском клиничком центру Републике Српске, а 104 у општим болницама.

У Републици Српској под здравственим надзором тренутно је 3.212 особа, а надзор је завршен код 61.396 особе.

Коментари 0
Повезане вијести
Свадбене сале у Републици Српској готово распродате Свадбене сале у Републици Српској готово распродате
Забиљежено свједочанство мајке Борике Шиљеговић о погибији сина Радомира Забиљежено свједочанство мајке Борике Шиљеговић о погибији сина Радомира
Коме сметају заставе Републике Српске у Источном Сарајеву? Коме сметају заставе Републике Српске у Источном Сарајеву?
Најчитаније
  • Безгранично. Бесмртно.
    11h 32m
    7
  • Србин из Источног Сарајева сениорски првак Републике Србије
    22h 26m
    1
  • Годишњица протјеривања Срба из Вогошће
    3h 5m
    39
  • Свадбене сале у Републици Српској готово распродате
    3h 31m
    0
  • Шкобо: Устав из 1992. године - израз одлучности Срба да опстану на свом простору
    10h 16m
    2