Korona virusom zaražene još dvije osobe u Istočnom Sarajevu

03.10.2020. 12:01
0
IZVOR: SRNA

Kod 82 osobe u Republici Srpskoj potvrđen je virus korona nakon što su u protekla 24 časa testirara 593 uzorka, podaci su Instituta za javno zdravstvo Republike  Srpske.

Najviše zaraženih je iz Banjaluke - 30, zatim sedam iz Gradiške, po pet iz Mrkonjić Grada, Šipova i Bijeljine, po tri iz Laktaša i Teslića, po dvije iz Doboja, Istočnog Sarajeva, Nevesinja, Novog Grada i Trebinja i po jedna iz Bileće, Broda, Zvornika, Jezera, Kneževa, Kozarske Dubice, Kotor Varoša, Krupe na Uni, Ljubinja, Prijedora, Prnjavora, Rudog, Srpca i Foče.

Među zaraženima je 46 muških i 36 ženskih osoba, od kojih je 24 mlađe, 44 srednje i 14 osoba starije životne dobi.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 9.552 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 314 osoba.

Od virusa korona u Srpskoj se do sada oporavilo ukupno 6.490 osoba, a testirano je 81.276 osoba.

Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 161 i to 56 u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, a 104 u opštim bolnicama.

U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 3.212 osoba, a nadzor je završen kod 61.396 osobe.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra isplata oktobarske penzije Sutra isplata oktobarske penzije
Analiza otkriva: Polovina radnika želi drugi posao Analiza otkriva: Polovina radnika želi drugi posao
Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca Glođansko brdo, simbol stradanja i hrabrosti – 33 godine od pogibije 126 boraca
Najčitanije
  • Mitrovdanska ofanziva - 5.000 srpskih vojnika pobijedilo 40.000 neprijatelja (VIDEO)
    12h 11m
    20
  • Ljubav Srpkinje i austrougarskog oficira u vrijeme oslobođenja Sarajeva
    21h 36m
    18
  • Kako je Sarajevo dočekalo oslobodioce 1918.
    18h 35m
    3
  • Na današnji dan rođen Vuk Stefanović Karadžić
    10h 50m
    0
  • Ulica koje više nema: Obala Stepe Stepanovića
    20h 33m
    2