Короном заражено још 44 лица у Источном Сарајеву

14.01.2022. 11:15
3
ИЗВОР: Srpska.info

У протекла 24 часа, у Републици Српској тестирано је 1.914 лабораторијских узорака, нови вирус корона (SARS-CoV-2) потврђен је код 1.057 особа, а преминула су два пацијента.

 Међу новозараженима, ради се о 456 мушкараца и 601 жена, од којих је 204 млађе, 670 средње и 183 старије животне доби.

Према мјесту пребивалишта, 245 особа је из Бањалуке, 100 из Требиња, 68 из Козарске Дубице, 59 из Прњавора, 46 из Бијељине, 45 из Вишеграда, 39 из Лакташа, по 34 из Добоја и Кнежева, 30 из Фоче, 26 из Брода, 25 из Билеће, 24 из Источног Новог Сарајева, 22 из Шипова, по 21 из Градишке, Угљевика и Челинца, 19 из Котор Вароша, по 15 из Мркоњић Града, Приједора, Рудог и Чајнича, по 12 из Дервенте, Модриче и Српца, 11 из Гацка, 10 из Теслића, по девет из Пала и Сокоца, по седам из Рибника и Шамца, по пет из Љубиња и Петрова, по три из Новог Горажда и Станара, по двије из Берковића, Вукосавља, Источне Илиџе и Новог Града и по једна из Братунца, Калиновика, Костајнице, Лопара и Сребренице.

У посљедња 24 часа, Институту за јавно здравство Републике Српске пријављена су два смртна случаја. Ради се о два мушкараца старије животне доби из Добоја и Теслића.

До сада је у Републици Српској потврђено 99.050 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 5.617 особа код којих је потврђен тест на вирус корона. Тестирана је укупно 385.751 особа.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 485, у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 195, а у осталим болницама 290. На респиратору су 43 особе, 29 у УКЦ РС и 14 у осталим болницама.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Mijo 15.01.2022. 14:26
    Ja sto je ova Ana nacitana, pa sve zna, blago njoj koliko je napisala 🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵🥵
  • Generic placeholder image
    Pale 15.01.2022. 14:24
    Ma ne mlati zivota ti, kao da se niko nikada nije prehladio i bio bolestan od virusa raznih, ne lupaj ko Maksim po diviziji
  • Generic placeholder image
    Ana 14.01.2022. 18:32
    Tako je, dajte nam samo koncerata, može li opet uskoro jedan koncert na trgu Srbija da se malo narod druži, da se zbijate jedni uz druge i pušete jedni drugima u usta? Ja ne mogu da vjerujem koliko je ovaj narod glup, kažeš mu: peri ruke, nosi masku - oni to rade, drži distanciju, do 10 ljudi u kafani - oni poslušaju, radi ovo, radi ono - rade, nema mjera, idemo koncerti, kafane, slave, skijanje, hoteli - svi nagrnu isto stoka bez glave grupišu se, i onda skaču cifre zaraženih i sad treba se nešto čuditi? Jao bože otkud 44? Ma da li je moguće, pa baš smo držali razmak 2 metra sinoć na koncertu? Bagro jedna bjelosvjetska, svi ti koji su bili na koncertu neka se ništa ne čude ako fasuju koronu! A za sve to je kriva lokalna vlast, vlastodršci, država i republike, sve su to oni DOZVOLILI!
Повезане вијести
У Србији потврђен први случај опасне болести У Србији потврђен први случај опасне болести
Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85 Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85
Четири нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 75 Четири нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 75
Најчитаније
  • Станко Лопатић – Понос Романије
    17h 5m
    2
  • У саобраћајној несрећи у Трнову погунула једна особа, три повријеђене
    17h 53m
    0
  • Посне пуњене паприке
    16h 52m
    0
  • У једном мјесту у БиХ јутрос измјерен минус један степен
    16h 8m
    0
  • Игор Жиљак нови директор Олимпијског центра Јахорина
    11h 0m
    6