Кошаркашице Србије побједом против Хрватске започеле квалификације за ЕП

14.11.2021. 20:27
0
ИЗВОР: СРНА

Женска кошаркашка репрезентација Србије побједом је почела квалификације за Европско првенство 2023, пошто је на гостовању у Забоку побиједила Хрватску 84:66 /24:21, 31:14, 7:16, 22:15/.

Србију је до прве побједе у Групи Е водила Александра Црвендакић са 33 поена, а пратиле су је Тина Крајишник са 15, Ивон Андерсон са 13 и Саша Чађо са 12 поена.

Најбоље у тиму Хрватске, која је на старту квалификација побиједила Бугарску, биле су Ана-Марија Бегић са 19 и Ивана Дојкић са 18 постигнутих поена.

До краја квалификација играће се још два "прозора" - у новембру 2022. и фебруару 2023. године, кад Србију очекује двомеч са Бугарском, односно дуел са Хрватском у Србији.

Чак 38 репрезентација бори се за 14 мјеста на Европском првенству 2023. године гдје ће играти и домаћини Израел и Словенија.

Коментари 0
Повезане вијести
Жену ударио гром, хеликоптером пребачена у болницу Жену ударио гром, хеликоптером пребачена у болницу
Пијавица уништила камп на Лошињу, двије особе повријеђене Пијавица уништила камп на Лошињу, двије особе повријеђене
Српски као страни језик од септембра обавезан предмет у Србији Српски као страни језик од септембра обавезан предмет у Србији
Најчитаније
  • Обустављен саобраћај у Рогоушићима због физичког сукоба више лице
    9h 40m
    18
  • Пале: Лице лишено слободе због недозвољеног посједовања оружја и муниције
    19h 10m
    7
  • Рогатица: Кривична истрага због злоупотребе банковне картице
    18h 55m
    0
  • Сељак са Пала и филм који никада није снимљен
    20h 16m
    0
  • ПСС Пале: Настављена политичка пракса СНСД-а у којој већ годинама маргинализују Пале
    11h 20m
    0