Народни посланик ПСС/ПДП Бојан Кресојевић упозорио је да затварање Рудника Љубија представља још један доказ погубне политике актуелне власти.
- Рудник Љубија - страни окупатор га је отворио, домаћи узурпатор га затвара. Земља која лежи на природном богатству могла би да живи као Швајцарска, али само када би је водили добри домаћини. Умјесто да се бори за наставак пословања, власт олакшава гашење. СНСД је незаконито из Фонда солидарности исплатио 6 милиона КМ за обавезе власника према радницима. 600 породица ће остати без егзистенције, а власник ће распродати имовину - каже Кресојевић и додаје:
- Затварање Љубије буџет ће коштати додатних 35 милиона марака, како би се надомјестили губици Жељезница Републике Српске. Све ово плаћаће се годинама, кроз отплату прескупих британских кредита. Зато цијену лоше власти не плаћамо одједном. Плаћамо је на рате - наводи Кресојевић.