Кријумчарили цигарете у поврћу

09.09.2022. 11:09
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Службеници Управе за индиректно опорезивање БиХ одузели су у акцији "Скок" на граничном прелазу Рача већу количину кријумчарених цигарета и друге робе у вриједности од 78.300 КМ.

Службеници Групе за спречавање прекршаја и кријумчарења су у склопу ове акције извршили детаљан преглед и претрес камиона хладњаче, а све у складу са инструкцијама и упутствима Тужилаштва БиХ и наредбе Суда БиХ, саопштено је из УИО БиХ.

- Поред редовне пошиљке гдје је било пријављено поврће, пронађена је скривена и кријумчарена роба. Пронађена је већа количина непријављених и необиљежених акцизних производа, 10.000 паклица цигарета - наводи се у саопштењу.

Поред цигарета пронађено је и 5.014 комада различите робе, новчаника, парфема и фотографске опреме.

Против осумњичене особе Тужилаштву БиХ биће поднесен извјештај о почињеном кривичном дјелу и извршиоцу, а због постојања основа сумње да је почињено кривично дјело кријумчарење.

У току предузимања мјера из своје надлежности службеници УИО БиХ су користили специјализовану опрему и возила које је УИО донирала Америчка амбасада. 

Коментари 0
Повезане вијести
Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране
Због могућности деформације повучена трпезаријска столица Због могућности деформације повучена трпезаријска столица
Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране Топлотни талас у БиХ пржи усјеве и подиже цијене хране
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    23h 5m
    8
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    20h 33m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    20h 2m
    0
  • Паљани побједници ФИБА турнира у уличном баскету у Трнову
    21h 32m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    2h 30m
    1