Кристијан Шмит кандидат за високог представника у БиХ

20.01.2021. 12:46
0
ИЗВОР: СРНА

Њемачки Бундестаг гласањем је званично потврдио кандидатуру Кристијана Шмита као њемачког кандидата за високог представника у БиХ, чиме је он од данас и формално кандидат за ову позицију.

Како сазнају "Независне новине", Влада Њемачке је у протекла два мјесеца обавијестила све чланице Савјета за спровођење мира и остале међународне партнере да Њемачка планира да предложи свог кандидата, али без навођења имена јер је Шмит формално могао постати кандидат тек након потврде у Бундестагу, а од почетка је био информисан и садашњи високи представник у БиХ Валентин Инцко.

Лист преноси да је у медијима у БиХ протеклих мјесеци било много спекулација, на које Њемачка није могла да одговори јер Шмит формално није био кандидат.

Њемачка одбацује спекулације које су се појавиле у медијима о томе да је Шмитов долазак договорен са Русијом, да Влада САД није била обавијештена, као и остале спекулације.

Њемачка жели да ради са свима без разлике у БиХ на испуњавању пет плус два услова за затварање ОХР-а, како би БиХ што прије могла да буде примљена у ЕУ, речено је "Независним".

Коментари 0
Повезане вијести
Свака авлија армија (Други дио) Свака авлија армија (Други дио)
Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Први дио) Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Први дио)
Почели нови протести у Сарајеву због трамвајске несреће Почели нови протести у Сарајеву због трамвајске несреће
Најчитаније
  • Да се не заборави: Страдање српског свата на Башчаршији - Дан када је све почело
    20h 15m
    17
  • Свака авлија армија (Други дио)
    20h 45m
    15
  • „Славит' овај дан могу само дебело заостали људи“
    16h 27m
    0
  • Вече са Матијом Бећковићем у Источном Новом Сарајеву
    17h 30m
    0
  • Дан жалости у Српској
    20h 35m
    0