Кризни штаб тражи поново полицијски час у Србији

01.03.2021. 18:29
0
ИЗВОР: Tanjug

Медицински дио Кризног штаба затражио је данас на сједници да се уведе потпуно закључавање, а коначна одлука биће донесена кроз неколико дана, пренио је новинарима послије сједнице покрајински секретар за здравство Зоран Гојковић.

- Биљежи се повећање броја заражених и оно што је медицински дио штаба предложио данас, је да се максимално спрјечи могућност свих контаката, једино кроз вид ванредног стања, односно полицијског часа. То виде као могућност за рјешење ситуације у којој се налазимо - рекао је Гојковић.

Он је навео да је став тог дијела штаба "јасно и децидно да би у овом тренутку то било најцелисходније рјешење, без улажења у то какве би посљедице 'локдаун' изазвао.

Гојковић је истакао да је остало да се чланови Штаба састану у "следећих дан, два" поново, да се до тада обаве различите консултације и да се затим донесе одлука адекватна и најбоља за све.

- Апсолутно морамо водити рачуна о јавном здрављу, инетерсу наших грађана, и здравља, али се морамо водити и мишљу како ћемо као држава након годину дана у свему овоме, да поднесемо не само економски, него и у осталим аспектима, социолошки, психолошки, ментално евентуално нови 'локдаун' - рекао је Гојковић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Кадети Србије у четвртфиналу Свјетског првенства Кадети Србије у четвртфиналу Свјетског првенства
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Најчитаније
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    19h 21m
    0
  • Преминуо Данило Крсмановић
    19h 1m
    2
  • Град Источно Сарајево донирао возило Полицијској управи Источно Сарајево
    17h 0m
    0
  • Завршена сједница, предложено друго повећање плата буџетским корисницима у овој години
    10h 10m
    0
  • Сутра исплата јунских пензија у Српској
    15h 54m
    2