Кувајт због иранских пријетњи смањује производњу нафте

07.03.2026. 18:39
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Кувајтска државна нафтна корпорација (KPC) саопштила је данас да је, „због текуће агресије Ирана на ту земљу из предострожности смањила производњу и рафинисање сирове нафте“.

Дио стратегије управљања ризицима

- С обзиром на текућу агресију Исламске Републике Иран против Државе Кувајт, укључујући иранске пријетње безбједном проласку бродова кроз Ормуски мореуз, KPC је спровела превентивно смањење производње сирове нафте и протока рафинерије као дио своје стратегије управљања ризицима и континуитета пословања - наводи се у саопштењу које је објављено на платформи Икс.

КПЦ је навела да ће одлука бити преиспитана како се ситуација буде развијала, и да остаје "потпуно спремна да обнови нивое производње, када услови дозволе".

У саопштењу се наводи да све "потребе домаћег тржишта остају у потпуности обезбијеђене у складу са утврђеним плановима".

- KPC остаје посвећена давању приоритета безбједности запослених, заштити националне имовине Кувајта и промоцији стабилности на глобалним енергетским тржиштима - истиче се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Трамп: Иранци у више наврата прекршили примирје Трамп: Иранци у више наврата прекршили примирје
Трамп: Не срљамо у договор са Техераном који није најбољи по Вашингтон Трамп: Не срљамо у договор са Техераном који није најбољи по Вашингтон
Трамп: Споразум са Ираном могућ за дан или два Трамп: Споразум са Ираном могућ за дан или два
Најчитаније
  • Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
    9h 40m
    2
  • Годишњица бомбардовања РТС-а
    9h 26m
    0
  • Данас је Дан планете Земље
    9h 37m
    1
  • Првенство БиХ у олимпијском боксу у Источном Сарајеву од 24. до 26. априла
    7h 13m
    0
  • Од пробоја јасеновачких заточеника прошла је 81 година
    9h 29m
    0