Kвиз из блока у Источном Сарајеву у суботу

06.07.2023. 09:18
0
ИЗВОР: katera.news

Хуманитарна организација Срби за Србе организује први хуманитарни квиз из блока у Источном Сарајеву у суботу, 8. јула.

Домаћин догађаја је Џаст Паб, а квиз почиње у 19.00 часова, а сва прикупљена средства намијењена су за помоћ српским вишедјетним породицама на Косову и Метохији у склопу Видовданске акције Хуманитарне организације „Срби за Србе“. 

Све информације о начину учествовања можете добити на број 065/ 374 - 005.

Слика

Хуманитарна организација Срби за Србе је основана 2005. године и од тада чланови Организације улажу своје вријеме, енергију и искуство за помоћ угроженој дјеци и њиховим породицама широм Балкана. Огранак Организације у Републици Српској регистрован је 2010. године када је прикупљање донација и пружање помоћи на територији Републике Српске уздигнуто на један виши ниво.

- Захваљујући званичним регистрованим огранцима у Србији, Републици Српској, Црној Гори, Аустрији, Швајцарској, Њемачкој, Норвешкој, Шведској, Канади и САД, као и великом броју донатора и пријатеља широм свијета, организација Срби за Србе је до сада прикупила преко 24 милиона КМ донација и обезбиједила помоћ за преко 3.200 породица које броје преко 15.000 дјеце, од којих су многе добиле сигуран кров над главом, купатила, машине за рад, покућство, бијелу технику, домаће животиње за узгој и другу неопходну помоћ – подсјетили су из ове организације.

Организација је одликована Орденом Светог Саве другог реда и Орденом Светих Новомученика Горњо-карловачких од Српске Православне Цркве и Орденом Крст Милосрђа од Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву Распоред богослужења за васкршње празнике у храмовима у Источном Сарајеву и Сарајеву
Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“ Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Грујо Новаковић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Грујо Новаковић
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    20h 45m
    0
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    20h 44m
    3
  • Момо Капор: После љубави
    20h 50m
    3
  • Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
    18h 39m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Потписани уговори за бањско лијечење пензионера
    16h 26m
    2