Лампице које се постављају на завјесе повучене са тржишта

01.02.2024. 14:02
0
ИЗВОР: srna.rs

Свијетлеће лампице које се постављају на завјесе повучене су са тржишта БиХ јер, како наводе из Агенције за надзор над тржиштем БиХ, представљају опасност од струјног удара и пожара.

Из Агенције наводе да је ријеч о свјетлосном ланцу непознатог кинеског произвођача, чији напојни кабл не испуњава захтјеве електричне издржљивости и прописане захтјеве, не садржи неопходна упозорења и није прописно означен.

Надлежна инспекција наложила је да овај производ буде повучен са тржишта и уништен, док се потрошачима, који су га купили, савјетује да престану да га користе.

Овај производ повучен је са тржишта јер није усклађен са наредбом о електричној опреми намијењеној за употребу унутар одређених напонских граница, објавила је Агенција.

Коментари 0
Повезане вијести
Уводи се обавезна регистрација припејд СИМ картица у БиХ Уводи се обавезна регистрација припејд СИМ картица у БиХ
Шта за БиХ значи укидање царина у САД? Шта за БиХ значи укидање царина у САД?
Желе бомбоне поријеклом из Јапана посебно ризичне за малу дјецу Желе бомбоне поријеклом из Јапана посебно ризичне за малу дјецу
Најчитаније
  • Четнички војвода Бранислав Гавриловић Брне
    3h 31m
    19
  • Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена
    3h 35m
    31
  • Запаљен аутомобил у Рогатици
    10h 50m
    0
  • Тужна судбина „фрушкогорске виле“
    12h 8m
    2
  • Каролина Гавриловић - прва српска романсијерка
    58m
    0