Лана Пудар у финалу у дисциплини 200 метара делфин

16.08.2022. 20:53
2
ИЗВОР: srna.rs

Најбоља пливачица БиХ Лана Пудар пласирала се данас у финале у дисциплини 200 метара делфин на Европском првенству у пливању које се одржава у Риму.

Ова шеснаестогодишња такмичарка је јутрос наступила у квалификацијама, а послије подне и у полуфиналу на 200 метара делфин стилом.

У полуфиналу је испливала вријеме 2:10.11 и освојила укупно пето мјесто у квалификацијама, преноси федерални медији.

Финална трка на 200 метара делфин на распореду је сутра од 18.16 часова

Пударева је јуче освојила бронзану медаљу на 100 метара делфин, а сутра, посљедњег дана Европског првенства, има прилику освојити нову медаљу