Auto-litije od Ostroga do Nikšića, i u Pljevljima i Beranama

26.07.2020. 21:35
0
IZVOR: SRNA

Vjernici Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori i večeras su organizovali auto-litije protiv antiustavnog Zakona o slobodi vjeroispovijesti sa jedinstvenom porukom “Ne damo svetinje!”.

Nekoliko stotina automobila učestvovalo je večeras u auto-litiji od Ostroga do Nikšića, ali i u Pljevljima i Beranama, a sve su protekle mirno i bez incidenatan.

Učesnici su istakli trobojke, crkvene zastave i krstove.

Kilometarska kolona automobila krenula je u popodnevnim časovima od Ostroga prema Nikšiću.

Sa trobojkama i porukama “Ne damo svetinje” kolona se primiče Bogetićima i Nikšiću.

U jednom od vozila je i Miloje Šćepanović, bivši policajac, koji je zbog odbrane svetinja ostao bez posla.

Kao i prošlih nedjelja, Pljevljaci su i večeras pokazali da su uz Srpsku pravoslavnu crkvu i njene svetinje.

Od skretanja za Manastir Dubočica, gdje je bilo mjesto okupljanja, krenula je auto-litija koja se uputila prema gradu.

Beranci su takođe pokazali da nema kompromisa u odbrani svetinja te su, poštujući mjere Nacionalnog koordinacionog tijela protiv zaraznih bolesti, organizovali auto-litiju u znak podrške Crkvi. Imali su i podršku komšija iz Andrijevice.

Prodefilovali su ulicama grada u više od 350 automobila, okićenih zastavama, želeći da i na taj način, još jednom daju podršku SPC, jedinoj kanonski priznatoj crkvi u Crnoj Gori, ali i da izraze protest zbog nečuvenog načina na koji je donesen sporni Zakon o slobodi vjeroispovijesti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dokle će srpski biti jezik drugog reda u Crnoj Gori? Dokle će srpski biti jezik drugog reda u Crnoj Gori?
Nastavljena potraga za Ivanom i njenim sinom Nastavljena potraga za Ivanom i njenim sinom
Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo u Sokocu
    21h 2m
    0
  • Uhapšen osumnjičeni za ubistvo komšije
    12h 58m
    0
  • Posna pašteta od oraha
    57m
    0
  • Neradni dani za predstojeće praznike u Srpskoj
    18h 29m
    0
  • Radno vrijeme za predstojeće praznike u Palama
    18h 4m
    0