Bokserka Sara Ćirković zaustavljena u osmini finala

20.03.2023. 13:31
0
IZVOR: Tanjug

Srpske bokserke Sara Ćirković i Nikolina Gajić eliminisane su u osmini finala Svjetskog prvenstva u Nju Delhiju.

Ćirkovićeva je u kategoriji do 52 kilograma jednoglasnom odlukom sudija poražena od šampionke Azije Rinke Kinošite iz Japana, dok je bolja od Gajić, u kategoriji do 70 kilograma, bila Brazilka Barbara Dos Santos rezultatom 4:1.

Sutra u ring ulaze bronzana sa šampionata Evrope Jelena Janićijević, koja će se u kategoriji do 63 kilograma, za četvrtfinale boriti protiv Kadičabonu Abdulajeve iz Uzbekistana, zatim Snežana Šiljković, u kategoriji do 48 kilograma, takođe protiv Uzbekistanke Farzone Fazilove.

Sutra će se za četvrtfinale boriti i Natalija Šadrina, u kategoriji do 67 kilograma, protiv Rime Vološenko iz Kazahstana, odnosno Milena Matović, u kategoriji do 66 kilograma, protiv Kineskinje Liju Jang.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sara Ćirković šampion Evrope u boksu Sara Ćirković šampion Evrope u boksu
Promovisano vanredno izdanje poštanske marke sa likom Sare Ćirković Promovisano vanredno izdanje poštanske marke sa likom Sare Ćirković
U Zvorniku promocija marke sa likom Sare Ćirković U Zvorniku promocija marke sa likom Sare Ćirković
Najčitanije
  • Srpski cvijet izuzetne ljepote stavite na rever i budite ponosni
    19h 47m
    0
  • Kraj Prvog svjetskog rata – 11. novembar 1918. godine
    1h 21m
    3
  • U BiH skoro 60.000 patoloških kockara
    18h 54m
    2
  • Sara Ćirković šampion Evrope u boksu
    21h 28m
    0
  • Hoće li rast minimalne plate u Republici Srpskoj uticati na cijenu hljeba
    23h 55m
    0