Borel: BiH potvrđen status kandidata za članstvo

13.12.2022. 19:40
0
IZVOR: glassrpske.com

Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbjednost Josep Borel potvrdio je danas da je BiH potvrđen status zemlje kandidata za članstvo u EU.

Borel je istakao da je ova odluka istovremeno i poruka građanima BiH da je njihovo mjesto u Evropskoj uniji.

- Dobre vijesti: preporuka Evropskog savjeta da se BiH potvrdi status kandidata za  članstvo u EU poruka je i svim građanima BiH da je njihova budućnost u EU. Radujemo se podršci Evropskog savjeta. Stalan napredak u reformama je ključan za napredovanje na ovom putu - poručio je Borel na svom Tviter nalogu.

Status kandidata za članstvo BiH u EU trebalo bi da potvrde šefovi 27 država članica EU na predstojećem samitu koji se u četvrtak održava u Briselu.

Odluku Evropskog savjeta jutros je najavila Lorans Bun, državna sekretarka za evropska pitanja u vladi francuske premijerke Elizabet Born rekavši da je "EU postigla konsenzus da se Bosni i Hercegovini dodijeli status zemlje kandidata za članstvo".

Komentari 0
Povezane vijesti
Vozači u BiH za kazne duguju 31 milion KM, ko su rekorderi? Vozači u BiH za kazne duguju 31 milion KM, ko su rekorderi?
Zbog čega je inflacija u EU daleko manja nego u BiH? Zbog čega je inflacija u EU daleko manja nego u BiH?
BiH jedina u regionu van SEPA, šta to znači za građane? BiH jedina u regionu van SEPA, šta to znači za građane?
Najčitanije
  • Srbi su krivi...
    4h 14m
    46
  • Ovako je govorio Momo Kapor – Dan u Srbiji počinje nečim tako rijetkim
    4h 17m
    3
  • „Slavit' ovaj dan mogu samo debelo zaostali ljudi“
    23h 19m
    0
  • Uhapšena lica osumnjičena za paljenje teretnog vozila u Palama
    1h 26m
    0
  • Uzbuna na Kipru: Zatvorene škole, krenula i evakuacija
    2h 16m
    0