Srpski košarkaš Boriša Simanić osvrnuo se na minule dane, na poruku koju je ostavio na uvid navijačima košarkaške reprezentacije, u kojoj je rekao svima šta mu leži na srcu.
Boriša se obratio riječima: "Hvala Srbijo, ja vama bubreg, slavu i radost, a vi meni poniženje, tugu i žalost".
Očas posla poruka je izazvala veliki odjek, i čuđenje svih - otkud ovakve riječi, kome su upućene i zbog čega?
Mnogima koji pomno prate košarkaški reprezentaciju Srbije, odmah je bilo jasno o čemu bi tu moglo da se radi i oni koji su pretpostavili da je razlog nepozivanje na spisak reprezentacije, bili su u pravu.
Boriša je iste večeri, da narod razumije, objasnio da to jeste bio povod njegove reakcije i poruke koju je podijelio na Isntagramu. U razgovoru za Euronews, sada hladnije glave, ponovo se osvrnuo na riječi pune gorčine i na ono što ga je tištilo.
- Pogodilo me to. Nije to samo jer nisam pozvan, nego to već traje dvije godine. Poslije dva-tri mjeseca od operacije sam se osjećao bolje, planirao povratak, kucao na razna vrata - niko nije otvarao. Smatram da sam trebao da budem na pripremama, zaslužio sam. Ipak sam i ja izborio tu Olimpijadu i bio dio reprezentacije ranije - rekao je.
Na pitanje da li je pokušao da razgovara sa nekim iz saveza, uključujući i selektora Pešića, odgovara potvrdno, navodeći da je tražio pomoć, prenosi b92.
- Rekli su da će da vide šta mogu da urade, ali ništa. Tražio sam klub gdje mogu da nastavim da igram. Srećom, pojavila se Igokea. Ljudi tamo nisu znali na čemu su sa mnom, da li ću moći da igram, koliko ću moći. Hvala im mnogo. Na kraju, ispostavilo se da sam ja, zajedno sa Draganom Milosavljevićem, jedini odigrao sve utakmice prošle sezone - dodaje on.
Ne očekuje, kaže, bilo kakvu pomoć saveza.
- Nemam šta da očekujem. U Igokei sam, produžio sam ugovor. Navikao sam da se borim.
O trenutnoj formi kaže da je zadovoljan.
- Vratio sam se na staro. Prošle godine sam sezonu počeo sa par treninga i jednom pripremnom utakmicom. Ove godine je drugačije, i od početka ćemo jako - rekao je.
Vjeruje da će ponovo igrati košarku na najvišem nivou.
- Nadam se da će sve biti kako treba. Da igram u Evropi, Eurokup, Evroliga… vidjećemo.