Božović: Opština Istočna Ilidža izdvojila pola miliona KM za pronatalitetnu politiku u ovoj godini

22.08.2025. 15:10
1
IZVOR: katera.news

U sali Opštine Istočna Ilidža upriličen je prijem za porodice sa troje i više djece, samohrane roditelje i socijalno ugrožene porodice, koji su po osnovu Javnog poziva ostvarili pravo za dodjelu sredstava za nabavku školskog pribora. 

Tim povodom, uručeno je 119 odluka o dodjeli jednokratnih novčanih pomoći za nabavku školskog pribora, ukupne vrijednosti 24.700 KM.

Slika

Foto: katera.news

Marinko Božović, načelnik Istočne Ilidže, rekao je da je novac utrošen u skladu sa Pravilnikom o raspodjeli sredstava za podršku pronatalitetnoj politici ove lokalne zajednice.

- Ukupna sredstva za pronatalitetnu politiku u opštini Istočna Ilidža za 2025. godinu prelaze iznos od 500.000 KM. Sredstva su usmjerena na podršku porodicama i djeci, od rođenja pa sve do završetka njihovog školovanja - rekao je Božović.

Prema njegovim riječima, ovaj program obuhvata različite vidove pomoći – od novčanih naknada za novorođenčad, subvencija za vrtić, finansiranje škola u prirodi, ekskurzija, do stipendija, stručnih usavršavanja, kao i pripravničkog i volonterskog rada.

Slika

Foto: katera.news

- Ponosni smo na program pronatalitetne politike, ali nam je želja da ga unaprijedimo i učinimo sveobuhvatnijim. Želimo da im pružimo podršku koja će doprinijeti njihovom razvoju, a time i napretku naše lokalne zajednice, Istočne Ilidže, grada Istočno Sarajevo i Republike Srpske - poručio je on.

 

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Pešut 24.08.2025. 00:02
    U Vojkovicima vise od polovine stanovnika je bolesno, karcinom i leukemija haraju, Vojkovići su postali gerijatrija, opštine istocna Ilidža i Istocno Novo Sarajevo su zagadjene oboljenjima stanovnika od najgori bolesti, groblja su prepuna, na 10 umrli jedno se dijete rodi, broj stanovnika opada, mnogi odlaze vani , teska ekon situacija, mladi nisu u mogućnosti da imaju vise od jednog djeteta, ko ima troje djece i vise, majkama treba dati penziju maksimalnu, al takvi je na prste staviti, treba istražiti zasto svaki drugi stanovnik ima karcinom, nesto se desava i to nije dobro, sta je uzrok i odakle
Povezane vijesti
Mičić: Cilj mi je da budem broj jedan Mičić: Cilj mi je da budem broj jedan
Večeras izbor za najuspješnije sportiste Istočne Ilidže za 2025. godinu Večeras izbor za najuspješnije sportiste Istočne Ilidže za 2025. godinu
Sutra izbor za najuspješnije sportiste Istočne Ilidže za 2025. godinu Sutra izbor za najuspješnije sportiste Istočne Ilidže za 2025. godinu
Najčitanije
  • Firma „Braća Marjanović“ zapošljava
    20h 15m
    1
  • Godišnjica NATO agresije na SR Jugoslaviju (VIDEO)
    21h 45m
    14
  • Na današnji dan rođen Mladen Sekulović, prvi oskarovac iz Bileće (FOTO)
    22h 15m
    68
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Jovo Mijatović
    16h 55m
    6
  • Ciak auto BH d.o.o. zapošljava
    18h 12m
    0