Božović: Penzioneri nemaju uslove za život dostojan njihovih godina

09.09.2020. 10:54
0
IZVOR: Katera

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović juče se, na godišnjoj izvještajnoj Skupštini, obratio članovima Udruženja penzionera i informisao ih o planovima koji se tiču ove populacije.

Preko 3.000 penzionera na području ove opštine, ljudi koji su radom i trudom zaslužili mirne penzionerske dane, nažalost nemaju uslove za život dostojan njihovih godina.

- Svaki put kada razgovaram sa penzionerima ne mogu, a da se ne zapitam kakva je to politika koja se vodi na nivou Republike Srpske i dokle će se kreirati društvo u kojem će biti dominantne socijalne razlike – istakao je Božović.

Slika

Visina penzija nije nešto na šta lokalna zajednica može da utiče, ali podrška koju im, kako Božović kaže, Opština pruža na razne načine je značajna, a povratne reakcije koje dobijaju su motiv da nastave dalje i da pruže mnogo više.

- Dnevni centar za aktivno i zdravo starenje je projekat koji trenutno realizujemo i siguran sam da će u njemu mjesto pronaći svi naši stariji sugrađani – zaključio je Božović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Načelnik Božović ugostio direktora škole iz Banjske Načelnik Božović ugostio direktora škole iz Banjske
Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO) Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
Božović: Razlika u platama u FBiH i Srpskoj godinama usmjerava trend odlaska ljekara i medicinskog osoblja Božović: Razlika u platama u FBiH i Srpskoj godinama usmjerava trend odlaska ljekara i medi...
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    11h 58m
    0
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    10h 2m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    8h 32m
    1
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    12h 12m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    12h 2m
    0