Cijena prasadi od 5,5 do 7,5 KM žive vage, ali kupaca za njih nema

03.01.2026. 13:36
0
IZVOR: srna.rs

Predsjednik Saveza udruženja poljoprivrednih proizvođača Republike Srpske Stojan Marinković rekao je da nema velike potražnje za božićnim pečenicama kao prethodnih godina.

Kao razloge za slabijom potražnjom on navodi uvoz prasadi, ali i činjenicu da su ljudi, plašeći se visokih cijena, pečenice kupili u oktobru i novembru i čuvaju ih u zamrzivačima.

Marinković navodi da je trenutna cijena prasadi 5,5 do 7,5 KM po kilogramu žive vage, zavisno od težine.

On ističe da se uzgajivači svinja ponovo susreću sa nemogućnošću plasmana tovnih svinja usljed prekomjernog uvoza prasića prije tri ili četiri mjeseca, koji su sada pristigli za klanje.

Božić samo što nije, a cijena prasića pada, pogledajte šta je svinjarima pomrsilo konce.

Komentari 0
Povezane vijesti
Crveni krst Republike Srpske: Dr Ljiljana Zelen Karadžić dala snažan pečat razvoju organizacije Crveni krst Republike Srpske: Dr Ljiljana Zelen Karadžić dala snažan pečat razvoju organizacije
Koliko učenika pohađa privatne škole u Republici Srpskoj i koliko to košta? Koliko učenika pohađa privatne škole u Republici Srpskoj i koliko to košta?
Razvodi sve češći - brak nekada bio svetinja, danas lični izbor Razvodi sve češći - brak nekada bio svetinja, danas lični izbor
Najčitanije
  • Tadija Sondermajer, pilot kojem se divila Evropa
    7h 49m
    3
  • Nikola Kopernik: Čovjek koji je zaustavio Sunce i pokrenuo Zemlju
    7h 48m
    3
  • U petak sahrana Ljiljane Zelen Karadžić
    18h 59m
    4
  • Sonja Karadžić Jovičević demantovala navode o reakciji njenog oca na smrt supruge
    1h 37m
    0
  • Preminuo profesor Grujo Bjeković
    19h 31m
    0