Da li se nekadašnji gigant definitivno gasi?

19.05.2022. 15:35
0
IZVOR: katera.news

Portalu Katera javili su se građani Istočnog Sarajeva koji se pitaju da li je istina da se iz MOFAS-a prodaju mašine.

Naime, oni su našem portalu poslali fotografije, na kojima se jasno vidi kamion na kojem se nalaze natovarene mašine.

Slika

Stevan Šobot, direktor MOFAS-a, za naš portal je izjavio da mašine pripadaju Fabrici specijalnih transmisija (FAST), te, prema njegovim riječima, ne pripadaju MOFAS-u.

Kako je Šobot objasnio, FAST je fabrika koja je privatizovana prije godina i po dana, a dio mašina koje pripadaju ovom preduzeću stajale su u skladištima MOFAS-a.

- Oko dva kamiona su natovarena mašinama i dijelovima mašina iz FAST-a i odvezena iz MOFAS-a – rekao je Šobot.

Predsjednik Sindikalne organizacije MOFAS-a Zoran Lazarević, u izjavi za Kateru, istakao je da nije istina da se iz fabrike MOFAS odvoze mašine koje će se prodavati u sekundarne sirovine.

On dodaje da u ovom nekadašnjem gigantu rade radnici koji preko 8 mjeseci nemaju nikakve lične dohotke, te da nema mjesta dezinformacijama i pričama koje će, prema njegovim riječima otežati i ovako težak položaj radnika ovog preduzeća.

Podsjećamo, portal Katera je u februaru ove godine pisao o tome da, i pored toga što je Grad Istočno Sarajevo kupio 51 odsto preduzeća MOFAS od većinskih vlasnika, proizvodnja nije počela, a status  radnika je i dalje bio pod znakom pitanja.

Iz Sindikalne organizacije MOFAS-a tada su isticali da su do njih došle informacije da će na lokaciji nekadašnjeg giganta biti izgrađene nove zgrade.

Ni nekoliko mjeseci kasnije, radnici ovog preduzeća ne primaju plate, a njihov status je i dalje pod znakom pitanja.

Hoće li na mjestu nekadašnjeg giganta biti izgrađene stambene zgrade? Ostaje da vidimo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Určuena tiflotehnička pomagala u vrijednosti 3.600 KM Určuena tiflotehnička pomagala u vrijednosti 3.600 KM
U četvrtak predavanja povodom obilježavnja Međunarodnog dana nestale djece U četvrtak predavanja povodom obilježavnja Međunarodnog dana nestale djece
Ispred škole "Sveti Sava" pojačano prisustvo policije zbog prijeteće poruke Ispred škole "Sveti Sava" pojačano prisustvo policije zbog prijeteće poruke
Najčitanije
  • Pažnja: Natpis „21.maj 2025. i kill“ na školskoj klupi u OŠ „Sveti Sava“
    20h 48m
    0
  • Risto Bozalo nudi instrukcije za osnovce, srednjoškolce i studente
    6h 4m
    0
  • Nestanak Boža Lopatića: Civilna zaštita Istočnog Starog Grada organizovala opsežnu potragu
    23h 22m
    4
  • Dušanov zakonik danas puni 676 godina
    7h 51m
    6
  • Ispred škole "Sveti Sava" pojačano prisustvo policije zbog prijeteće poruke
    8h 26m
    3