Danas žuti, sutra narandžasti meteoalarm

20.06.2021. 09:46
0
IZVOR: SRNA

Žuti meteoalarm danas je na snazi za područje Banjaluke, Prijedora, Trebinja, Mostara, Sarajeva, Tuzle, Bihaća i Livna zbog najavljene ekstremno visoke temperature.

Na područje Banjaluke, Prijedora i Trebinja danas se očekuje temperatura vazduha od 32 do 35 stepeni, na području Sarajeva, Tuzle i Bihaća između 32 i 34, u Livnu između 31 i 33 stepena, a u Mostaru od 35 do 37 stepeni Celzijusovih.

Žuto upozorenje znači da vrijeme može biti potencijalno opasno. Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez, objavljeno je na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Zbog najavljene ekstremno visoke temperature sutra je za područje Banjaluke, Prijedora, Trebinja, Bihaća, Sarajeva i Tuzle na snazi narandžasti meteoalarm.

Na području Banjaluke sutra se očekuje maksimalna temperatura vazduha od 35 do 38, na područje Sarajeva, Bihaća i Tuzle oko 36, a na području Prijedora i Trebinja od 32 do 35 stepeni.

Narandžasto upozorenje znači da je vrijeme opasno i da su prognozirane opasne vremenske pojave, koje su takvog inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje.

Žuti meteoalarm sutra će biti na snazi za područja Foče, Livna, Mostara i Višegrada.

Na području Foče i Višegrada sutra se očekuje temperatura između 32 i 35 stepeni, na području Livna oko 33 stepena, a u Mostaru oko 36 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra hladnije i pretežno oblačno Sutra hladnije i pretežno oblačno
Naš grad bogatiji za dječaka Naš grad bogatiji za dječaka
Za vikend hladnije vrijeme uz čestu maglu Za vikend hladnije vrijeme uz čestu maglu
Najčitanije
  • Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja vakcinisala 18 miliona ljudi u nekoliko sedmica
    9h 56m
    6
  • Po čemu je Romanija dobila ime (VIDEO)
    5h 31m
    33
  • Milutin Milanković, srpski naučnik koji je zadužio svijet
    18h 9m
    2
  • Pozovimo 17046 za Vesnu Subašić!
    8h 54m
    0
  • Godišnjica smrti Harisa Brkića: I dalje se ne zna ko je ubio legendarnog košarkaša Partizana
    18h 10m
    1