Datunašvili svjetski šampion, Srbiji 100. medalja

10.10.2021. 21:47
0
IZVOR: SRNA

Srpski rvač Zurab Datunašvili osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Oslu, nakon što je u kategoriji do 87 kilograma savladao bjeloruskog takmičara Kirila Maskeviča sa ubjedljivih 9:1.

Srbija je tako osvojila 100. jubilarnu medalju na evropskim prvenstvima, svjetskim šampionatima i olimpijskim igrama u seniorskoj konkurenciji.

Datunašvili je potvrdio da je u sjajnoj formi osvojivši zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Varšavi i bronzane na Olimpijskim igrama u Tokiju, tezlato na Svjetskom prvenstvu.

Naredni šampionat svijeta biće održan u Beogradu naredne godine.