Dijete u Beogradu stradalo igrajući "Tik-tok" izazov

27.01.2021. 19:00
0
IZVOR: Kurir.rs

Dječak (10) koji je juče pronađen mrtav u stanu u Rakovici, navodno se slučajno objesio igrajući Tik-tok izazov Blekaut.

Dječak je ostao sam u stanu, dok su mu roditelji bili u prodavnici.

- Kada su se vratili on nije otvarao vrata, pa su pozvali policiju i vatrogasce koji su preko terase ušli i dijete zatekli obješeno o krevet na sprat. Od početka se sumnjalo da je do smrti došlo slučajno tokom igre, a sada se vjeruje da je mališan zapravo igrao izazov Blekaut na društvenoj mreži Tik-tok - kaže izvor iz istrage.

Ovaj izazov podrazumijeva da djeca stave kaiš oko vrata, stežu ga i snimaju to mobilnim telefonom dok ne padnu u nesvjest. U Italiji je prije nekoliko dana preminula djevojčica (10) koja se ugušila igrajući upravo ovaj izazov. Svjetski mediji apeluju da se prijavi svaki nalog na kome se vidi dijeljenje Blekaut izazova.

Komentari 0
Povezane vijesti
U pozadini svega bio izazov na "Tiktoku"? U pozadini svega bio izazov na "Tiktoku"?
Dječak na granici prodaje kafu i vodu kako bi pomogao nezaposlenoj majci Dječak na granici prodaje kafu i vodu kako bi pomogao nezaposlenoj majci
Upozorenje na novi „Tiktok“ izazov, poznat kao „paracetamol čelendž“ Upozorenje na novi „Tiktok“ izazov, poznat kao „paracetamol čelendž“
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    14h 9m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    12h 20m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    4h 47m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    15h 52m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    17h 6m
    0