Đoković: Ne volim da izgubim, ali možda se vratilo za neka dobijena finala (FOTO/VIDEO)

16.07.2023. 20:56
2
IZVOR: srpskainfo.com

Nakon što je poslije gladijatorske borbe morao na mreži da čestita Karlosu Alkarasu prvu titulu na Vimbldonu, Novak Đoković je u pozdravnom govoru sasuo niz komplimenata na račun mladog Španca.

Đoković je drugi put u devetom finalu poražen u Londonu i sigurno je da mu je to teško palo, ali je zadržao dostojanstvo i biranim riječima se obratio Alkarasu, poslije skoro pet sati borbe.

– Nije baš dobar dan za mene, ali jeste za Karlosa. Moram da počnem od pohvala za njega i njegov tim. Kakav finiš meča za tebe. Kada je trebalo da pronađeš prvi servis pronašao si ga, svaka čast. Mislio sam da ću s tobom imati problema na zemlji ili betonu, ali očigledno sam se prevario – naglasio je Đoković.

Na opasku da ipak može da bude zadovoljan odgovorio je:

– Nikada nije lepo izgubiti ovakve mečeve, ali kada se sve emocije slegnu moraću da budem zahvalan jer sam dobio toliko mnogo „gustih“ mečeva minulih godina. Pomenuću onaj protiv Rodžera Federera ovde. Neke sam dobio, a možda sam i mogao da izgubim. Sutra ću sigurno biti ponosan, ali danas neću. Ali opet, blagosloven sam sa toliko neverovatnih mečeva u karijeri. Izgubio sam od boljeg igrača i idemo dalje… Nadam se jače nego do sada – rekao je Đoković.

Zatim se slomio kada je pomenuo porodicu koja je bila u njegovom boksu.

– Lepo je videti mog sina, drago mi je da je i dalje tu i da se smeje – rekao je Đoković kada je ugledao Stefana, pa zaplakao. 

Ipak, nakon kratke pauze, smogao je snage i zahvalio se svima u svom boksu, naročito porodici, uz riječi „Volim vas“.

Piše: Dušan Repija

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Kojo 17.07.2023. 10:33
    Tako je Joko, teško se je na vrh popeti, ali je još teže sići sa vrha. Želje i ambicije su jedno, a gruba realnost drugo. Mladi stižu, konkurencija je neupitna, gazi sve pred sobom, i to je sve život.
  • Generic placeholder image
    Joka 16.07.2023. 22:17
    Nole mi te volimo.Glavu gore idemo dalje.Nekada se mora i izgubiti,sve je to zivot.
Povezane vijesti
Đoković predao Fricu meč za treće mjesto u Rijadu Đoković predao Fricu meč za treće mjesto u Rijadu
Siner poslije pobjede: Novak mi je idol Siner poslije pobjede: Novak mi je idol
Đoković zadržao peto mjesto na ATP listi Đoković zadržao peto mjesto na ATP listi
Najčitanije
  • Ruski monah koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda
    8h 17m
    13
  • U Palama svečano otkriven spomenik posvećen stvaraocima i braniocima Republike Srpske
    14h 21m
    9
  • U Istočnom Sarajevu predstavljen rogatički krompir i romanijski skorup-kajmak (FOTO)
    13h 25m
    0
  • Baka Stana proslavila 100. rođendan
    8h 21m
    0
  • Tuševljak: Svirepost nad sarajevskim Srbima ima sva obilježja genocida
    17h 56m
    3