Đoković ubjedljiv protiv Goje za plasman u četvrtfinale US Opena

04.09.2023. 08:47
0
IZVOR: glassrpske.com

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Ju Es opena, pošto je u tri seta savladao Hrvata Bornu Goju sa 6:2, 7:5, 6:4.

Meč na stadionu “Artur Eš” je trajao dva sata i 25 minuta. Đoković će u četvrtinalu igrati protiv devetog nosioca, ljubimca domaće publike Amerikanca Tejlora Frica, koji je takođe sa 3:0 savladao Dominika Stikera iz Švajcarske - 7:6, 6:4, 6:4.

Novaku je ovo 13. četvrtfinale na Ju Es openu, po čemu se izjednačio sa Andreom Agasijem i Rodžerom Federerom. Ispred je samo Džimi Konors sa 17. Interesantno je da su u Novakovom dijelu žrijeba ostali samo Amerikanci. U drugom četvrtfinalu se sastaju Tijafo i Šelton, i oni su potencijalni rivali u polufinalu.

Novak je lako odradio prvi set protiv Splićanina. Već u prvom gemu je napravio brejk, a zatim je to isto ponovio u petom gemu za 4:1. Rutinski je priveo set kraju i poslije 41 minuta poveo u meču sa 1:0.

Gojo je pružio daleko veći otpor u nastavku. Odmah u drugom gemu je napravio brejk, ali se Novak ekspresno vratio za 2:2. Nije bilo brejka sve do 11. gema kada je Novak oduzeo servis rivalu za vođstvo 6:5. U narednom gemu je rutinski odservirao za drugi set. Sve do sedmog gema nije bilo brejka u trećem setu. Tada je Novak sa nulom oduzeo servis rivalu.

Novak Đoković - Borna Gojo 6:2, 7:5, 6:4