Doktor Miodrag Lazić izgubio bitku za život

14.04.2020. 10:25
3
IZVOR: novosti.rs/Telegraf.rs

Čuveni srpski hirurg, ljekar niškog Kliničkog centra dr Miodrag Lazić preminuo je od posljedica virusa korona, saznaju “Novosti”.

Otac urgentne medicine, koji je spasio nebrojeno mnogo života tokom ratnih devedesetih godina prošlog vijeka je zbog teškog zdravstvenog stanja bio priključen na kiseonik.

On je poslije teške borbe, nažalost, izgubio bitku sa opakim virusom.

- Otišao je najbolji među nama. Veliki čovjek za života, od danas legenda o kojoj će generacije pripovijedati. Najbolji srpski sin, čovjek koji je zadužio ovu zemlju i pokoljenja. Primarijus dr Miodrag Lazić. Počivaj u miru dragi prijatelju. Žal je prevelika - napisao je prijatelj čuvenog ljekara Bojan Jovanović.

I Sindikat ljekara i farmaceuta Srbije objavio je da je preminuo doktor Miodrag Lazić, specijalista hirurgije iz Niša.

Prethodno je objavljeno da je bio pozitivan na KOVID 19 i da je vodio borbu protiv virusa.

- Od KOVID-19 je danas preminuo dr Miodrag Lazić, specijalista hirurgije iz Niša. Neka mu je večna slava i pokoj duši. Molimo sve lekare u Srbiji da u sredu 15. 4. 2020. u 10 časova minutom ćutanja odaju počast i ovom našem preminulom kolegi. Žrtve ne smeju ostati bezimene! Brinite o svojim lekarima da bi oni brinuli o vama - saopštili su iz Sindikata na svom Fejsbuk profilu.

Ratni hirurg dr Miodrag Lazić (65), inače direktor Urgentnog centra u Nišu, kao dobrovoljac učestvovao je u odbrani Republike Srpske gdje se istakao hrabrošću i požrtvovanošću.

Te 1991. godine napustio je udoban život ljekara hirurga u Nišu, kako bi se naredne četiri godine često i pod paljbom granata, lavovski borio za živote hiljada ranjenika, žena, djece.

Kao hirurg je učestvovao u proboju koridora u junu 1992. godine, a potom se kao dobrovoljac javio u ratnu bolnicu "Koran" na Palama u Republici Srpskoj.

Jedan je od osnivača ratne bolnice "Žica" u Blažuju, kod Sarajeva, takoreći na samoj liniji fronta. Ostao je tamo punih 40 mjeseci, kao jedini hirurg na području tadašnjeg Srpskog Sarajeva, gdje je obavio više od 3.500 operacija pod punom anestezijom. 

Informacija o tome da je obolio od virusa korona dospjela je u javnost prije samo pet dana.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    S 14.04.2020. 21:49
    Samo oni koji su bili u ratu znaju koliko je vrijedio i značio sarajevskim Srbima. Vječna ti slava i hvala ljudino.
  • Generic placeholder image
    Zana 14.04.2020. 13:10
    Neka mu je večna slava i pokoj duši😢🙏
  • Generic placeholder image
    Anonimno 14.04.2020. 13:10
    Vječna mu radost, ovo je veliki gubitak za čovječanstvo. Draga ljudino počivaj u miru.
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Snimanje filma "Linija" nastavlja se u Višegradu Snimanje filma "Linija" nastavlja se u Višegradu
U Istočnoj Ilidži nastavljeno snimanje filma o doktoru Laziću, o humanosti i solidarnosti Srba U Istočnoj Ilidži nastavljeno snimanje filma o doktoru Laziću, o humanosti i solidarnosti Srba
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    18h 39m
    9
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    18h 10m
    5
  • Dodik: Opštine u kojima izbori budu ponovljeni podnijeće prijave protiv članova CIK-a
    21h 57m
    5
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca zbog napada na oca u Istočnoj Ilidži
    22h 40m
    0
  • Neobični junak Velikog rata: Golub koji je spasao "Izgubljeni bataljon"
    15h 1m
    0