Ena Cvitan pobjednik Međunarodnog osmomartovskog turnira u šahu

07.03.2022. 19:47
0
IZVOR: SRNA

Prvo mjesto na Međunarodnom osmomartovskom šahovskom turniru za žene, koji treći put organizuje Šahovski klub "Slavija" u Istočnom Novom Sarajevu, zauzela je Ena Cvitan iz Hrvatske, a drugo Ana Benderać iz Srbije.

Šahovski klub "Slavija" je za svih 17 šahistkinja iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i BiH obezbijedio nagrade ukupne vrijednosti 2.140 evra.

Direktor turnira Jovo Janjić istakao je da je turnir rejtingovan, a takmičarke su imale na raspolaganju 60 minuta za razmišljanje tokom partije i dodatnih 30 sekundi za svaki povučeni potez.

Međunarodni osmomartovski šahovski turnir za žene svečano je otvorila u petak, 4. marta, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Nataša Kulašinac, koja je zahvalila Šahovskom klubu "Slavija" za pružanje prilike ženama da usavrše svoju vještinu.

Ona je istakla da ovaj turnir, koji se treći put organizuje u Istočnom Sarajevu, predstavlja najbolji način za afirmisanje ženskog sporta.

Načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti opštine Istočno Novo Sarajevo Igor Đokanović istakao je tom prilikom da će ova lokalna zajednica nastaviti da pruža podršku kako Šahovskom klubu "Slavija" tako i u organizaciji ovog turnira, koji predstavlja jedan od važnijih sportskih događaja na području opštine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Opština Istočno Novo Sarajevo podržala adaptaciju prostora u Osnovnoj muzičkoj školi Opština Istočno Novo Sarajevo podržala adaptaciju prostora u Osnovnoj muzičkoj školi
Projekcija dokumentarnog filma “Djeca Bradine“ 5. novembra u Istočnom Novom Sarajevu Projekcija dokumentarnog filma “Djeca Bradine“ 5. novembra u Istočnom Novom Sarajevu
Uhapšen osumnjičeni za tešku krađu u Istočnom Novom Sarajevu Uhapšen osumnjičeni za tešku krađu u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Šućur: Ključni faktori za svaki uspjeh su trud, dobra organizacija i jasni prioriteti
    20h 41m
    0
  • Preminuo Mladen Žižović
    14h 23m
    0
  • Kojić ugostio svjetsku vicešampionku Zoranu Mijović
    22h 33m
    0
  • Prenatalni test u UKC-u Srpske 1.100 KM
    19h 7m
    0
  • Ukradeno 180 miliona lozinki sa Gmail-a, provjerite da li je vaša među njima
    17h 46m
    0