“Famos” najuspješniji džudo klub prvenstva BiH

18.10.2020. 13:28
0
IZVOR: Katera

Sa četiri osvojena pehara  Famos je ubjedljivo osvojio titulu najuspješnije ekipe prvenstva BiH koje je juče održano u Istočnom Sarajevu u odličnoj  organizaciji džudo klubova Randori i Sparte.

Takmičenje  je počelo borbama u kadetskoj konkurenciji, takmičari do osamnaest godina, gdje su džudisti Famosa osvojili prvo mjesto ispred džudo klubova Randori i Sarajevske Bosne .

Kadetkinje Famosa takođe osvajaju titulu najbolje ekipe ispred džudo klubova Une iz  Bihaća i Mostarske Borse.

Zlatne medalje u konkurenciji kadeta osvojili su: Boris Ristović u kategoriji do 73 kg,  Igor Bjelica u kategoriji do 90 kg.

Bronzane medalje osvojili su : Andrej Milić 55 kg, Aleksandar Vuković - 60 kg, Marko Ždrale - 66 kg i Branko Došlo - 81 kg .

U konkurenciji kadetkinja zlatnu medalju osvojila je Anđela Veselinović – 52 kg.

Srebrne medalje osvojile su: Lana Lubura - 70 kg  i Andrea Simović + 70 kg.

Bronzane medalje osvojile su : Tamara Lubura - 63 kg, Lana Bjelica - 70 kg  i Sanja Škrba + 70 kg.

Mlađi pioniri Famosa zauzeli su drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Srebrne medalje osvojili su : Saša Šehovac - 42 kg i Dušan Vujičić - 55 kg, dok su bronzane medalje osvojili: Marko Drakul - 30 kg i Nikola Lubura + 60 kg .

Mlađa pionirka Lana Petrović osvojila je bronzanu medalju.

U konkurenciji seniora do 23 godine smo izveli naše kadete koji su pokazali da će već iduće godine voditi glavnu riječ i u seniorskoj konkurenciji.

Petnaestogodišnji Aleksandar Vuković osvojio je odlično drugo mjesto i srebrnu medalju dok je sedamnaestogodišnji Marko Ždrale osvojio bronzanu medalju.

Kadetkinje Famosa sa znatno starijim kolegicama ravnopravno su se borile i u seniorskoj konkurenciji gdje su uspjele da se plasiraju među tri najbolje ekipe.

Srebrnu medalju osvojila je Mila Petrović u kategoriji do 52 kg, dok je njena klubska drugarica Anđela Veselinović u istoj kategoriji osvojila bronzanu medalju.

Bronzom su se okitile : Tamara Lubura - 63 kg, Lana Bjelica - 70 kg, Lana Lubura -70 kg i Andrea Simović + 70 kg.