Famos sa najviše medalja na prvenstvu Republike Srpske

15.03.2021. 18:44
0
IZVOR: Katera

Džudisti Famosa iz Istočne Ilidže i ove godine su osvojili najveći broj medalja na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske za seniore i seniorke i to jedno zlato, tri srebrene i  sedam bronzanih medalja, što ih je dovelo do najuspiješnijeg kluba.

Zlatnu medalju osvojila je Lana Lubura u kategoriji do 78 kg.

U finalnoj borbi do 81 kg Saša Bjelica zbog posjekotine na glavi nije uspio doći do zlata, ali se i pored takve povrede okitio srebrnom medaljom.

Srebrom  se okitio i mladi Igor Bjelica kadet  koji je u finalu do 90 kg izgubio od znatno starijeg borca Pljevaljčića.

Srebrnu medalju osvojio je i kadet Boris Ristović u kategoriji do 73 kg.

Bronzane medalje osvojili su: - 63 kg Tamara Lubura, - 70 kg Maja Bjelica, -78 kg Sanja Škrba , Ljubica Damjanović koja je radila u kategoriji + 78 kg, Aleksandar Vuković - 60 kg, - 81 kg Ognjen Kulina i - 100 kg Đorđe Mijović.

Isti dan održano je i prvenstvo za poletarce  na kojem su džudisti „Famosa“ osvojili zlatne medaljama u kategorijama -30 kg Nikola Andrić i -34 kg Milijan Veletić.

Slika

Srebrene medalje osvojili su: - 34 kg Filip Žuža, - 38 kg Andrej Ždrale i - 36 kg  Marija Simanić, dok su bronzane medalje osvojili: - 38 kg Filip Šehovac, - 42 kg Lazar Vujičić i - 55 kg  Marko Janjić.

Ekipa je zauzela drugo mjesto dok je poletarac Famosa Nikola Andrić proglašen za najboljeg poletarca prvenstva.

Idućeg vikenda u Lukavcu održaće se Državno prvenstvo za seniore i poletarce.