Grad bogatiji za jednu djevojčicu

09.11.2020. 08:21
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 14 pacijenata.

Teritorijalna vatrogasna jedinica u protekla 24 časa nije imala intervencija.

Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

Elektrodistribucija:

Novo Goražde,

Zbog radova na dijelu 10 kV dalekovoda Miljeno danas će, u periodu od 8.30 do 14.30 časova, doći do privremenog prekida u isporuci električne energije korisnicima trafo područja Kozara i Podkozara.

Čajniče,

Zbog radova na dijelu 10 kV dalekovoda Zaborak danas će, u periodu od 9.00 do 14.00 časova,  doći do privremenog prekida u isporuci električne energije korisnicima trafo područja: Stopići, Hoćevina i Hunkovići.

porodilištu Univerzitetske bolnice u Foči u protekla 24 časa rođen je jedan dječak.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 35 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 12 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa nisu imale intervencija.

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH odvija redovno, po mjestimično vlažnim kolovozima, a u kotlinama i duž riječnih tokova mjestimično je smanjena vidljivost zbog magle.

Iz Auto-moto saveza Republike Srpske vozačima skreću pažnju na mraz u višim planinskim predjelima i preko prevoja, kao i na moguće odrone zemlje i kamenja na kolovoz na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina.

U toku je izgradnja MHE Krupac na rijeci Željeznici, zbog čega se saobraćaj na dionici magistralnog puta Krupac-Bogatići, na području opština Istočna Ilidža i Trnovo odvija naizmjenično, jednom trakom, uz semafore.

Na graničnim prelazima u BiH nema dužih zadržavanja.

BiH je otvorila granice prema Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori.

Ulazak u BiH za strane državljane omogućen je uz negativan pi-si-ar test na virus korona koji ne smije biti stariji od 48 časova.

Ponovo su otvoreni svi granični prelazi za pogranični saobraćaj između Hrvatske i BiH.

Ulazak u Crnu Goru iz BiH moguć je samo uz obavezni pi-si-ar, ELISA ili ECLIA test star maksimalno 72 časa. Djeca do pet godina starosti ne moraju imati urađen jedan od ovih testova da bi ušla u Crnu Goru.

Tranzit kroz Crnu Goru bez posjedovanja pi-si-ar ili ELISA testa omogućen je uz kontrolu vremena ulaska, prolaska kontrolnih punktova i izlaska, bez zadržavanja u Crnoj Gori.

Na graničnom prelazu Hum nije dozvoljen ulazak u Crnu Goru. Na graničnom prelazu Metaljka /Čajniče-Pljevlja/ moguć je ulazak u Crnu Goru od 7.00 do 19.00 časova.

Srbija je otvorila granične prelaze sa BiH bez neophodnog testa na virus korona i dozvole komisije.

BiH građani mogu ući u Srbiju u tranzitu kroz Hrvatsku ne dužem od 12 časova, bez testa.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno sunčano, uz malu do umjerenu dnevnu oblačnost.

Jutro i prije podne umjereno oblačno u centralnim krajevima, u nižim predjelima, kotlinama i riječnim dolinama sa maglom i sumaglicom, na planinama i višim predjelima vedro uz slab mraz, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana pretežno sunčano uz malu do umjerenu dnevnu oblačnost, a uveče i tokom noći uslovi za pojavu magle i sumaglice.

Najviša dnevna temperatura vazduha iznosiće od osam do 14, na jugu oko 20, a u nižim krajevima, gdje se magla ili niska oblačnost bude duže zadržala, temperatura će biti ispod prognozirane.

Vjetar će biti slab do umjeren, istočni i sjeveroistočni, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Komentari 0
Povezane vijesti
Grad bogatiji za tri djevojčice Grad bogatiji za tri djevojčice
Danas toplo, temperatura do 36 steperni Danas toplo, temperatura do 36 steperni
Očekuje se pojačana frekvencija vozila prema graničnim prelazima Očekuje se pojačana frekvencija vozila prema graničnim prelazima
Najčitanije
  • Poznat identitet ubijene srpske povratnice
    20h 8m
    6
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    22h 36m
    0
  • Prvo višestruke povrede i ubistvo, a sada iz tužilaštva tvrde da je Srpkinja preminula od povreda usljed pada
    14h 28m
    1
  • Preminuo poznati hirurg Emir Solaković
    20h 4m
    0
  • Izdato upozorenje za cijelu BiH, ali ne zbog vrućine
    22h 50m
    0