Grad jutros bogatiji za dječaka i djevojčicu

08.08.2019. 08:22
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u protekla 24 časa rođeni su jedan dječak i jedna djevojčica. Na bolničko liječenje primljeno je 35 pacijenata.

Teritorijalna vatrogasna jedinica Istočno Sarajevo u protekla 24 časa nije imala intervencija.

Grad je ovoga jutra uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH saobraćaj se na većini puteva odvija nesmetano, na dionicama u usjecima i pored kamenih kosina ima odrona, a u kotlinama i duž rijeka ima magle, naročito na području Foče.

Iz Auto-moto saveza Republike Srpske preporučuju da se zbog visokih temperatura vazduha na putovanja na duže relacije kreće u ranim jutarnjim ili kasnim poslijepodnevnim časovima, te da se prave što češće pauze tokom vožnje. 

U toku su radovi na izgradnji MHE Krupac na rijeci Željeznici, zbog čega se saobraćaj na magistralnom putu M-18, na dionici Krupac-granica RS (Bogatići), na teritoriji opština Istočna Ilidža i Trnovo odvija naizmjenično, jednom saobraćajnom trakom, uz postavljenu svjetlosnu signalizaciju (semafore). Radovi su planirani do 31. 12. 2019. godine.

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH danas će biti sunčano i veoma toplo vrijeme, uz umjerenu oblačnost i najvišu dnevnu temperaturu do 32, ponegdje u sjevernim i južnim krajevima i do 35 stepeni Celzijusovih.
Iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda upozoravaju da će narednih dana, pogotovo za vikend i početak sledeće sedmice biti veoma toplo, sa najvišom dnevnom temperaturom do 38 stepeni Celzijusovih. 

Duvaće slab do umjeren vjetar južnog i jugozapadnog smjera, a na sjeveru istočnog i sjeveroistočnog, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda. 

Jutro je pretežno vedro uz umjerenu oblačnost. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra sunčano, do 36 stepeni celzijusovih Sutra sunčano, do 36 stepeni celzijusovih
Od sutra novi toplotni talas Od sutra novi toplotni talas
„Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje 1. avgusta „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje 1. avgusta
Najčitanije
  • Darko Đogo izabran za dekana Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta „Sveti Vasilije Ostroški“ u Foči
    13h 37m
    0
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske sutra u Bilješevu kod Kaknja
    14h 52m
    0
  • „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje 1. avgusta
    12h 39m
    0
  • Koliko ove godine koštaju pelet i drva
    13h 26m
    1
  • Djevojčica iz "kuće strave" ponovo žrtva
    3h 30m
    0