Grad jutros bogatiji za jednu djevojčicu

19.03.2020. 08:21
0
IZVOR: Katera

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 16 pacijenata.

Teritorijalna vatrogasna jedinica u protekla 24 časa imala je tri intervencije.

Od 10:53 do 12:20 časova gorila šikara u ulici Vojvode Radomira Putnika.

Od 12:50 do 14:45 časova gorila suva trava i šuma u Dovlićima.

Od 18:20 do 19:20 časova gorila suva trava na Mojmilu.

Grad je jutros uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

Pojačan je ulazak teretnih vozila u BiH na graničnim prelazima Gradiška i Brod, a na izlazu na Rači, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske, iz kojeg apeluju da vozači unutar BiH putuju samo u neophodnim situacijama i da se pridržavaju mjera zaštite od virusa korona.
Svi građani BiH iz stranih zemalja prilikom ulaska u BiH dužni su provesti 14 dana u izolaciji.

S ciljem suzbijanja virusa korona Srbija i Crna Gora su privremeno zatvorile sve granične prelaze prema BiH. Ulazak u te zemlje dozvoljen je samo njihovim državljanima, strancima koji imaju prijavljen boravak i vozačima teretnih vozila.

Zabranjen je ulazak stranim državljanima u BiH sa područja visokorizičnih zemalja - Kina, Iran, Italija, Južna Koreja, Japan, Francuska, Rumunija, Njemačka, Austrija, Španija, Švajcarska i Belgija, osim vozačima teretnih vozila.

Granični prelazi prema Hrvatskoj za državljane BiH su u funkciji i na njima se vrši detaljna kontrola putnika i robe.

Saobraćaj se u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ odvija po pretežno suvom kolovozu.

U toku su radovi na izgradnji MHE Krupac na rijeci Željeznici, zbog čega se saobraćaj na magistralnom putu M-I 111, na dionici Krupac-granica RS (Bogatići), na teritoriji opština Istočna Ilidža i Trnovo, odvija naizmjenično, jednom saobraćajnom trakom, uz postavljenu svjetlosnu signalizaciju (semafore). Radovi su planirani do 30.09.2020. godine.

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ danas će biti sunčano i toplo, sa malom oblačnošću.
Vjetar će biti slab, na sjeveru istočni, na jugu slab do umjeren, jugozapadni, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Najviša temperatura vazduha biće od 15 do 20, na jugu do 22 stepena Celzijusova.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Srpskoj rođena 21 beba U Srpskoj rođena 21 beba
Danas sunačno, krajem dana ponegdje kiša Danas sunačno, krajem dana ponegdje kiša
Ekstremna vrelina i gužva na putevima, praviti česte pauze Ekstremna vrelina i gužva na putevima, praviti česte pauze
Najčitanije
  • Na današnji dan umro Petar I Karađorđević, srpski kralj i heroj
    1h 33m
    0
  • Čarls Bukovski rođen prije 105 godina: Koja vam je omiljena knjiga “prljavog starca”?
    1h 31m
    0
  • Osuda napada na igumana manastira Karno
    21h 4m
    19
  • Koncerti Pavline Radovanović u Istočnoj Ilidži i u Palama 24. i 25. avgusta
    23h 17m
    0
  • Godišnjica smrti “Čika Pere”, omiljenog srpskog vladara: Kruna stigla kasno, slava živi vječno
    1h 34m
    0